RTX 3070 sisteme Type-C bağlantılı kasa önerisi

Bu kasayı markasından mıdır geçerli bir sebepleri var mıdır bilmeden konuşarak söylüyorum kötüleyen insanlar da var. İyi bir kasa mı bu kadar harbiden? Mesela benim almak istediğim PSU'da 750 Watt 80 plus gold full modüler XPG bir PSU sanayi tipi koruma ve 10 yıl garanti falan sunuyor neredeyse Corsair PSU imkanları veriyor.
Bu kasayı bizzat kendim RTX 3070 ile kullanıyorum kötüleyenler neyini kötülüyor acaba merak ettim. Kablo kanallarının genişliği,argb bağlantısı üstüne dahili 2 usb 3.0 ve 1 adet type-c girişi ile gayet yeterli bir kasa. Hava akışıda oldukça iyi düzeyde

Konu açıp altına etiketleyin, ya da buradan sorun, gün içerisinde her saat aktif sayılırım, olabildiğince yardımcı olurum.
Tamam o zaman başka konuyla meşgul etmeyelim forumu ben bu konu üzerinden size kasayı toplama amacımı ve bütçemi belirteyim önerilerinize göre bir sistem hazırlayayım para geldiği an satın alayım en uygun yerlerden parçaları olur mu öyle?

Tabii, siz bütçenizi söyleyin, ben buradan yardımcı olmaya çalışırım.
Ben yayın ve oyun yapmak için kullanacağım bir bilgisayar istiyorum. Bilgisayar da edit öğrenip video da editleyeceğim kız arkadaşımla amatör müzik işi yapacağım için ama ağır editler yapacak kadar ne bilgim var ne de öyle bir amacım var daha başlangıç için olacak bu kısım asıl oyun ve yayın için istiyorum. Bütçem 16 Bin TL ve arttırma şansım yok 14'ten 16 Bine arttırdım zaten herkes olmuyor böyle deyince 16'nın altında da olursa toplam kasa bütçesi çok mutlu olurum. Sadece kasaya ayırdım bu bütçeyi çevre birimleri dahil değil. Ve elime böyle bir para geçmez artık yaş 24 gazetecilik öğrencisiyim ülkenin durum malum o yüzden uzun ömürlü de olmasını istiyorum sistemin şimdiden teşekkürler tavsiyeleriniz ve yardımınız için.

Monitör dahil değilse RTX 3070'li bir şeyler toplarız size.
Dahil değil ve bi arkadaşım çok eski model kasa vs takıp toplayabiliyor ama uzun ömürle olmamasından korkuyorum diğeri de her parçayı maksimum kalitede takıyor ve bi anda ekran kartsız 12k oluyor kasanın içi :D

Toplam 9030 TL.

Ekran kartı için 7000 TL bütçe kalıyor, aciliyetiniz varsa ekran kartı için bütçeyi arttırmanız gerek, ama stokların düzelmesini beklerseniz 6000 TL civarına 3060 Ti veya 7000 TL civarına RTX 3070 bulabilirsiniz.

Ben yayın ve oyun yapmak için kullanacağım bir bilgisayar istiyorum. Bilgisayar da edit öğrenip video da editleyeceğim kız arkadaşımla amatör müzik işi yapacağım için ama ağır editler yapacak kadar ne bilgim var ne de öyle bir amacım var daha başlangıç için olacak bu kısım asıl oyun ve yayın için istiyorum. Bütçem 16 Bin TL ve arttırma şansım yok 14'ten 16 Bine arttırdım zaten herkes olmuyor böyle deyince 16'nın altında da olursa toplam kasa bütçesi çok mutlu olurum. Sadece kasaya ayırdım bu bütçeyi çevre birimleri dahil değil. Ve elime böyle bir para geçmez artık yaş 24 gazetecilik öğrencisiyim ülkenin durum malum o yüzden uzun ömürlü de olmasını istiyorum sistemin şimdiden teşekkürler tavsiyeleriniz ve yardımınız için.
Bu kısıma eklemeyi unuttum mesleğimde de kullanacağım kasayı bu sene 2. sınıfım artık staj vs. başlayacak ve korona sebebiyle istemeye istemeye her medya kuruluşu ve yazılı medya diijitale çok ağırlık vermeye başladı mesleğin geleceği home office'e doğru gidiyor neredeyse diyebilirim.

Toplam 9030 TL.

Ekran kartı için 7000 TL bütçe kalıyor, aciliyetiniz varsa ekran kartı için bütçeyi arttırmanız gerek, ama stokların düzelmesini beklerseniz 6000 TL civarına 3060 Ti veya 7000 TL civarına RTX 3070 bulabilirsiniz.
Bu stok muhabbeti beni çok geriyor bazısı artacak fiyatlar diyor bazısı düşecek diyor. Ancak ben de fiyatların ineceği kanaatindeyim eğer haklı çıkarsak 3070 takmak isterim. Aciliyeti yok bu arada kasanın stok durumlarını bekleyeceğim beklemek de zorundayım para 1 ay sonra geçecek elime. Çok çok teşekkür ederim emeğiniz için de.

Geri
Yukarı