Type-C ile Tüm Laptoplar Şarj Edilir mi?

Hortlatmak için yazıyorum HP Victus 16 D-1047NT cihazım var ve ben Type-C'yle şarj etmek için 100W adaptör ve W göstergeli bir Type-C to Type-C kablo aldım ayrıca AliExpress'ten Type-C'yi DC yani laptop girişine uygun hale getiren bir dönüştürücü aldım. Spnuç olarak hepsi kargodan geldiğinde dönüştürücü laptop açıkken çalışmasada kapalıyken şarj ediyordu sonra öylesine ditek Type-C girişine taktığımda 100W çıkış ve laptopta şarj oluyor gözüküyordu şaşırdım çünkü HP kendi sitesinde de araştırdığım başka yerlerdede olmaz yazıyordu ayrıca başka insanlarda direk görüntüyle deneyip olmadığını paylaşan paylaşımlarda görmüştüm. Acaba laptopa zarar verir mi diye düşünüyorum. (Type-C çıkışı direk pile bağlı olmalı çünkü laptop kapalıykende şarj verme özelliği var dolayısıyla pile bağlı olmalı ancak zarar verir mi bilemiyorum.) Dönüştürücüylede direk Type-C dende 42W ile şarj oluyor ve de her türlü kırmızı şarj ışığı yanıyor.

Type-C çıkışı direk pile bağlı olmalı çünkü laptop kapalıykende şarj verme özelliği var dolayısıyla pile bağlı olmalı ancak zarar verir mi bilemiyorum
Pile bağlı olmak zorunda değil, ki zaten pile bağlı olamaz bir port doğrudan. Kapalıyken şarj etme özelliği pille bağlı olduğundan dolayı değildir.

Ayrıca bende Zephyrus G15 var oyun oynamazken veya hafif oyunlar oynarken USB C ile şarj etmeye izin veriyor 100W'a kadar. Harici ekran kartını kapatmak öneriliyor ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı