Type-C kablo ve powerbank önerisi

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Telefonum iPhone 15 Pro. Kendi şarj kablosu (Type-C - Type-C) dışında arabalarda falan lazım olacak USB-A - Type-C bir şarj kablosu arıyorum. Önerilen bayağı marka var Anker, Baseus ve Ugreen gibi. Fakat en iyisi hangisi bilemedim, hızlı şarjı da destekleyen bir kablo önerebilir misiniz? Aklıma şunlar var:
Hangisi iyi bilmiyorum, eğer daha iyi derseniz Anker falan da önerebilirsiniz ben şimdilik sadece bunlara denk geldiğim için linkleri paylaştım. Bir de powerbank lazım, onu da şöyle düşünüyorum;

Her iki ürün için de bütçe sınırım yok ancak powerbank 10.000 veya 20.000 mAh yeterlidir, kablonun uzunluğu da pek önemli değil dediğim gibi hızlı şarj desteklesin yeter. Bu Xiaomi powerbanklerin sahtesi internette çok fazla satılıyormuş, özellikle satıcının Amazon olmasına dikkat ettim ama riske girmeye değmez diyorsanız başka bir marka önerebilirsiniz.

İlk attığın Baseus marka olanı 1,5 yıldır kullanıyorum. Örgülü olması sebebiyle almıştım. Gayet kaliteli şekilde telefonumu hızlı şarj ediyor. Fiyat olarak da gayet çok uygun. Kafanda soru işareti kalmasın. Saydığın 3 marka da bu konuda çok kalitelidir. Alışmışız telefonculardan eskiden dandik şarj alet kablolarına sağlam para vermeye :) Bütçe sınırından ziyade powerbank olayında işine yarayacak olanı al. Powerbankler uzun kullanımlarda ilk gün ki performansları veremiyor. Çok yoğun bir şarj iletisi yaşayacak durumların içindeysen 20k'lık olanlar işini görür. Sahtesi olayı evet çok var. Bunun önlemi araştırmak. Bu ürünlerin üç aşağı beş yukarı fiyatları belli. 700 liralık ürüne 200 lira yazıyorlarsa sahtedir. Şüphelerin varsa original satıcılarından alarak kafandaki soru işaretleri giderebilirsin. Benim sana tavsiyem üçe beşe bakıp kötü ve bilinmedik marka almaman. Hani bir laf vardır, almışken iyisini al diye. Tam böyle işte.

Çok yoğun bir şarj iletisi yaşayacak durumların içindeysen
Yani kullandığım telefon beni sık sık böyle durumlar içerisine sokmaz bence. Alalı daha 1 hafta olmadı, şu anlık gayet memnunum pil ömründen. Sadece elimin altında bir tane kalsın, okula falan giderken veya uzun yolculuklarda kullanayım diye almak istiyorum.
Böyle bir ürüne denk geldim ama bilmiyorum nasıl olduğunu,
Bu da güzele benziyor.

Yıllardır usb kablolarım ugreen, powerbank'im de en altta attığınız anker'in aynısının 20k olanı ve hiçbirinde sorun yaşamadım. O anker'de hızlı şarj teknolojileri yoktur ama 2 ampere yakın güç verebiliyor.

Bu Xiaomi: https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-Wireless-Power-Bank-10000/dp/B09TWRHGWV/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&keywords=Kablosuz+powerbank&qid=1700414423&refinements=p_36%3A-140000&rnid=13736708031&s=electronics&sr=1-2

Eki Görüntüle 2022529

McDodo markasına ait bir powerbank: https://www.amazon.com.tr/mcdodo-10000mAh-Manyetik-Kablosuz-Powerbank/dp/B08XYD27DN/ref=sr_1_7?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&keywords=Kablosuz+powerbank&qid=1700414527&refinements=p_36%3A-140000&rnid=13736708031&s=electronics&sr=1-7

Yorumlar çok olumlu ve internette bu markayı daha önce çok duymuştum. Eki Görüntüle 2022530

Bu Samsung'unki fakat biraz pahalı: https://www.amazon.com.tr/Samsung-Endüktif-Powerbank-10-000-Type-C/dp/B084CNKBY4/ref=sr_1_19?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&keywords=Kablosuz%2Bpowerbank&qid=1700414527&refinements=p_36%3A-140000&rnid=13736708031&s=electronics&sr=1-19&th=1
Eki Görüntüle 2022531
@217099

Geri
Yukarı