TYT 50-60 net nasıl yükseltilir?

Matematik 20 net ideal bir seviye olmasa da temelinin varlıgı gayet ortada. Bence soru bankası çözmeyi bırak ve denemeler üzerine git. Deneme çözmek geliştirir, soru bankası değil. Veya Orijinal çöz biraz.

Denemelerde yapamadıgın soruları atlama, ya da Orijinal’deki soruları, o soruları çözmeye kendin uğraş ve kesinlikle hemen çözümüne bakma. Bana kalırsa hiç bakma zaten.

Eğer bir konunun sorusunu art arda yapamıyorsan o konuda eksiğin vardır. Tavsiyem eksiklerini Eyüp B. üzerinden hallet. Bana kalırsa Eyüp B. TYT matematik 3D oynatma listesinde bayağı vakit geçir. 35+ nete cıkmana yardımcı olur.

Kalan branşlar için de aynısı geçerli. Fizik için önereceğim tek kanal Altuğ Güneş’tir. Kesinlikle ordan izle bence.

Her gün paragraf çözmeyi de unutma, kondisyon açısından cok değerlidir. Başarılar :)

Matematik 20 net ideal bir seviye olmasa da temelinin varlıgı gayet ortada. Bence soru bankası çözmeyi bırak ve denemeler üzerine git. Deneme çözmek geliştirir, soru bankası değil. Veya orijinal çöz biraz.

Denemelerde yapamadıgın soruları atlama, ya da Orijinal'deki soruları, o soruları çözmeye kendin uğraş ve kesinlikle hemen çözümüne bakma. Bana kalırsa hiç bakma zaten.

Eğer bir konunun sorusunu art arda yapamıyorsan o konuda eksiğin vardır. Tavsiyem eksiklerini Eyüp b. Üzerinden hallet. Bana kalırsa Eyüp b. TYT matematik 3D oynatma listesinde bayağı vakit geçir. 35+ nete cıkmana yardımcı olur.

Kalan branşlar için de aynısı geçerli. Fizik için önereceğim tek kanal altuğ güneş'tir. Kesinlikle oradan izle bence.

Her gün paragraf çözmeyi de unutma, kondisyon açısından cok değerlidir. Başarılar :)

Artık bu seviyelere çıkılmışsa orijinal bile olsa soru bankasının bir yararı olacağını sanmıyorum.
Bence 345 TYT matematik denemeleriyle zorlamaya başlamalı. Ben geometrisiz şu anda Bilgi Sarmal ve 345 branş denemesinde, matematik özelinde, 20 net civarındayım.
Eyüp b.'nin 1soruyorum videoları çok iyi.
Fizikte en iyi kanallardan birisi Özcan hoca ve altuğ hoca. Altuğ hoca muazzam bir kazanım analisti.
Biyolojide biyopsi denemesi+dr. Biyolojinin video ders kitabı(AYT için de aynı şekilde),kimyada ferrum veya görkem şahinden konu anlatımı kesinlikle öneririm.
Paragrafı ben bıraktım. Yaklaşık 3 aydır çözmüyorum soru bankası olarak. Elimde apotemi-Bilgi Sarmal ve benim hocam kaynakları var. Sadece denemelerini çözüyorum artık.
TYT Türkçede çap-yayın denizi-345 denemelerini çözdükten sonra artık TYT Türkçede çok sorun kalmıyor. Dil bilgisi karma soruları ve cümlenin ögeleri soruları genelde eleyici oluyor ona dikkat etmek şart.

Geri
Yukarı