TYT 94 net + AYT 72,5 net ile sıralama nasıl olur?

Arkadaşlar, AYT sayısal sıralama 621 geldi. 3000-4000 bekliyordum, çok sevindim gerçekten.
Hocam çok güzel sıralama yapmışsınız birkaç soru sormak istiyorum size:
Öncelik olarak 11 ayım kaldı ve 0'dan matematik çalışmaya başladım, şu an antremanlarla matematik 1-2'i bitirip karakök 0'a geçeceğim. TYT konularını Benim Hocam'dan alıyorum. Çoğu soruyu iyi kötü yapsam da yeterli değilmiş yetişmez gibi hissediyorum.
Sizce bu tempoyla 11 ayda matematik bitebilir mi? Çünkü temel matematiği 2 ayda bitirecek gibi duruyorum ama çok kuşkucuyum. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Hedefim Kaptanlık-Gemi Mühendisliği TYT AYT matematik açısından 28 net yapmam gerekiyor ortalama, bu benim gözümde nedense imkansız geliyor 11 ay yetmeyecek gibi geliyor.

Öncelik olarak 11 ayım kaldı ve 0'dan matematik çalışmaya başladım, şu an antremanlarla matematik 1-2'i bitirip karakök 0'a geçeceğim. TYT konularını Benim Hocam'dan alıyorum. Çoğu soruyu iyi kötü yapsam da yeterli değilmiş yetişmez gibi hissediyorum.
Sizce bu tempoyla 11 ayda matematik bitebilir mi? Çünkü temel matematiği 2 ayda bitirecek gibi duruyorum ama çok kuşkucuyum. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Hocam çok gereksiz vakit kaybediyorsunuz bence. Antremanlarla Matematik 1'i bitirin sonra bir tane kolay TYT matematik kaynağı alın, bir tane de orta seviye sınava denk kaynak alın. Konuyu öğrendikten sonra önce kolay kaynaktan çözün sonra orta kaynaktan çözün ilk 12 konu+problemler bittikten sonra denemelere başlayın. Ben de sıfırdan başladım antremanlarla matematik yerine alıştırmalarla matematik çözerdim video desteği de var hem.

Hocam çok gereksiz vakit kaybediyorsunuz bence. Antremanlarla Matematik 1'i bitirin sonra bir tane kolay TYT matematik kaynağı alın, bir tane de orta seviye sınava denk kaynak alın. Konuyu öğrendikten sonra önce kolay kaynaktan çözün sonra orta kaynaktan çözün ilk 12 konu+problemler bittikten sonra denemelere başlayın.
Nasıl yani? Şu an 2. Kitabın bitmesine yaklaşık 4-5 gün kaldı ondan sonra Karekök 0'a geçmeyim mi? Orasını tam anlayamadım.

Sınav zordu sıralama normal bence, hayırlı olsun. Birde Instagram hesabını verir misin bir şeyler soracaktım da.
Teşekkürler maalesef İnstagram kullanmıyorum. Sorularını buradan sorabilirsin görürsem cevaplarım.
Hedefim Kaptanlık-Gemi Mühendisliği TYT AYT matematik açısından 28 net yapmam gerekiyor ortalama, bu benim gözümde nedense imkansız geliyor 11 ay yetmeyecek gibi geliyor.
Bu tamamen sana bağlı kimisi aynı konuyu 5 saat test çözerek anlar kimisi ise 1 saatte. Kendi potansiyelini bilmek ve buna göre bir program yapmak çok önemli bence. Eğer temelin yoksa Ayt ve Tyt yi 11 ayda bitirmek çok zor olmalı ama imkansız değil. Benim sana tavsiyem çok kasmadan ve telaşlanmadan düzenli bir program yapıp ona bağlı şekilde çalışmalısın her aydan aya gelişimini takip etmelisin.

Nasıl yani? Şu an 2. Kitabın bitmesine yaklaşık 4-5 gün kaldı ondan sonra Karekök 0'a geçmeyim mi? Orasını tam anlayamadım.
Antremanlarla Matematik 2'yi bitirin hemen orta seviye ösym'ye denk bir kaynağa geçin, boşuna vakit kaybetmeyin. Zorlanmaya başlamanız gerek. Ben de sizin gibi düşünüyordum ama çok vakit kaybettim, şuan sınava denk kaynak çözüyorum keşke antremanlarla matematik 1'i bitirip direk geçseydim. Zaten uğraşa uğraşa yapabiliyorsun soruları.
Teşekkürler maalesef İnstagram kullanmıyorum. Sorularını buradan sorabilirsin görürsem cevaplarım.

Bu tamamen sana bağlı kimisi aynı konuyu 5 saat test çözerek anlar kimisi ise 1 saatte. Kendi potansiyelini bilmek ve buna göre bir program yapmak çok önemli bence. Eğer temelin yoksa Ayt ve Tyt yi 11 ayda bitirmek çok zor olmalı ama imkansız değil. Benim sana tavsiyem çok kasmadan ve telaşlanmadan düzenli bir program yapıp ona bağlı şekilde çalışmalısın her aydan aya gelişimini takip etmelisin.
Hocam çözemediğiniz veya yanlış yaptığınız soruların çözümlerini öğrendikten sonra tekrar ediyor muydunuz?

Bazen ezber yapar gibi soruların cevaplarını verdiğimi hissediyorum özellikle problemler de fakat farklı çeşidi gelince de çözebiliyorum. Seviyemi anlayabilmiş değilim.
Antremanlarla Matematik 2'yi bitirin hemen orta seviye ösym'ye denk bir kaynağa geçin, boşuna vakit kaybetmeyin. Zorlanmaya başlamanız gerek. Ben de sizin gibi düşünüyordum ama çok vakit kaybettim, şuan sınava denk kaynak çözüyorum keşke antremanlarla matematik 1'i bitirip direk geçseydim. Zaten uğraşa uğraşa yapabiliyorsun soruları.

Hocam çözemediğiniz veya yanlış yaptığınız soruların çözümlerini öğrendikten sonra tekrar ediyor muydunuz?
Kaynak öneriniz nedir? 6 Ağustos'ta derhanem açılacak, temel seviye yerine orta seviye bir kaynak önerisi onlardan da almayı düşünüyorum.

Antremanlarla Matematik 2'yi bitirin hemen orta seviye ösym'ye denk bir kaynağa geçin, boşuna vakit kaybetmeyin. Zorlanmaya başlamanız gerek. Ben de sizin gibi düşünüyordum ama çok vakit kaybettim, şuan sınava denk kaynak çözüyorum keşke antremanlarla matematik 1'i bitirip direk geçseydim.

Evet çoğu zaman ediyordum. Gıcık olduğum yada bir türlü yapamadığım soru tiplerinin üzerine gittim hep. Zaten çözebildiğim sorulara tekrar bakmaya gerek yok önceki senelerden bildiğim konuları da pek tekrar etmedim açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı