TYT altyapısı için "Antrenmanlarla matematik 1 ve 2" yeterli mi?

Off hocam demeyin ya gerçi bende altyapının altyapısı da yok da toplama çıkarma çarpma bölme biliyorum da diğerleri biraz kafamı karıştırıyor özellikle üstlü ifadeler 3, 4 gündür konu anlatım izlesem soru çözsem de tamamen anlamıyorum.

4 işlem varsa antrenmana yoğunlaşma. TYT Temel kavramlardan başlayıp son konulara kadar gel. Soru bankası olarak Bilgi Sarmalı alabilirsin.

@Your Secret Stalker, sınav kolay gelmiyor. Zorlanması lazım.

1638896074255.png

Bu sene çıkan bu lanet soruyu hatırlatmama gerek yok sanırım. Kaldı ki ÖSYM yaş problemlerini her zaman kolay sorardı ancak bu sene gelen yaş problemi. Yeterince açıklayıcı oldu sanırım.

@Anunswin, şimdi fizik kimya biyoloji dersi için bazı konular oluyor. Onlar kesin çıkıyor, senin hedefin de aşırı yüksek olmadığı için mecburen konu seçmen lazım. Türkçe ve matematiğin çok iyi değilken fen ve sosyali baştan sona çalışmak mantıksız. Kaldı ki iyi olsa bile sosyali sıfırdan çalışmak mantıksız.

@Your Secret Stalker, sınav kolay gelmiyor. Zorlanması lazım.

Eki Görüntüle 1236056

Bu sene çıkan bu lanet soruyu hatırlatmama gerek yok sanırım. Kaldı ki ÖSYM yaş problemlerini her zaman kolay sorardı ancak bu sene gelen yaş problemi. Yeterince açıklayıcı oldu sanırım.

Evet bu soruyu bende hatırlıyorum. Hocam yapacak bir şey yok sınav kolay gelmiyor demişsiniz de bu problem çözme meselesi işlem bilgisiyle mi alakalı yoksa nasıl işlem yapacağını bilmekle mi?
Antrenmanlarla matematik 1 bittikten sonra bu tarz zor sorulara geçince, yapamıyorum diye düşünüp bırakır mı bilemem. 🙄🤷‍♂️

Bende bilmiyorum bir hocaya da danışmak lazım olmazsa kardeşimin okulunda ki matematik hocasına danışacağım.

Geri
Yukarı