TYT AYT beraber nasıl çalışılır?

SiyenJr

Centipat
Daha fazla  
4.30 da okuldan çıkıyorum TYT ve AYT birlikte yürütmek istiyorum bir günde nasıl çalışmalıyım ne gibi taktikler işe yarar?

Bu forumdan birinin gelip basitçe anlatabileceği bir konu değil. Bir uzmanla konuşup hedefinize ve seviyenize göre güzel bir ders programı oluşturmanız lazım. Rehber öğretmeniniz olabilir ya da bunu internette parayla yapan eğitim koçları var. Şimdi biz buradan ne desek bir etkisi olmaz.

Okuldan çıkış saatin maalesef çok geç. Ne ara eve gelip dinlenip derse başlayacaksın, ne ara sosyal hayatın olacak anlamak gerçekten zor. Dershaneye gitmiyorsan haftasonlarını güzel değerlendir.

Genelde, yazın TYT bitirilir, ardından AYT çalışılır ve her hafta 1 ya da 2 tane TYT denemesi çözülür. AYT konuları bitince de sürekli deneme çözülerek ilerlenir. TYT'yi yazın bitirmediyseniz bir tık daha zor ama sorun değil, daha çok vakit var.

TYT'yi bitirmeden AYT zor gelir çünkü AYT, TYT'nin devamı niteliğinde aralarındaki temel farklardan biri TYT mantık üzerine sorular sorarken AYT formül üzerine soruyor (daha çok sayısal için konuşuyorum AYT'de).

Yeni konular

Geri
Yukarı