TYT-AYT İçin Şimdi Çalışmaya Başlanırsa Yeterli Olur mu?

Mert bey, dediklerinizin çoğuna katılıyorum. Ama bir konuda yanlış bence. Temeli iyi veya daha üst seviyede olmayan biri kanımca 6 ayda ne kadar verimli olursa olsun derece yapmaz. Dereceden kastınız ne bilmiyorum bana göre ilk 10.000.
10 binden de fazlasını yapar. Hedefine kesinlikle ulaşır. Temel kötü olursa da yapar. Yeter ki doğru çalışsın. İş tamamen disiplin ve kapasitede bitiyor.
Peki hocam doğru çalışma nasıl olur ? Nasıl yollar izlenilmeli günde kaç saat çalışılmalı gibi gibi...
Bu elbette kişiden kişiye değişir. Ben mesela kendi kendime plan yapmakta buldum. Başkasının verdiği 10 saatlik plan, benim yaptığım 3 saatlik plandan daha verimsiz oluyor. Ama öncesinde kendi kendinizi çalıştırmayı öğrenmek lazım. Ondan sonra iş kolay. İnsan kendi eksiğini en iyi bilendir.

10 binden de fazlasını yapar. Hedefine kesinlikle ulaşır. Temel kötü olursa da yapar. Yeter ki doğru çalışsın. İş tamamen disiplin ve kapasitede bitiyor.

Bu elbette kişiden kişiye değişir. Ben mesela kendi kendime plan yapmakta buldum. Başkasının verdiği 10 saatlik plan, benim yaptığım 3 saatlik plandan daha verimsiz oluyor. Ama öncesinde kendi kendinizi çalıştırmayı öğrenmek lazım. Ondan sonra iş kolay. İnsan kendi eksiğini en iyi bilendir.
Meslek lisesi öğrencisi bunu başarabilir mi ?

Meslek lisesi öğrencisi bunu başarabilir mi?
Meslek liseleri mezun olan kişiler mezun olunca işe başlasın diye var. Üniversiteye gitsinler diye değil. Ama yine de sistem acımış, M.T.O.K. kontenjanlar açmış. Bir zahmet çalışsınlar.
Anlamıyorum şu meslek liselileri. Kuzenim meslek lisesinde okudu. Biyoloji dışında sayısal dersleri gördüğünü söylüyor. Sınavda 60 bin sıralama yaptı.

Meslek liseleri mezun olan kişiler mezun olunca işe başlasın diye var. Üniversiteye gitsinler diye değil. Ama yine de sistem acımış, M.T.O.K. kontenjanlar açmış. Bir zahmet çalışsınlar.
Anlamıyorum şu meslek liselileri. Kuzenim meslek lisesinde okudu. Biyoloji dışında sayısal dersleri gördüğünü söylüyor. Sınavda 60 bin sıralama yaptı.
Anladım teşekkürler.

Calisirsan mumkun. Sayisal okuyacaksan once konulari bitir. Daha sonra sürekli soru coz. Deneme agirlikli ilerle. Dogrularina sevinme, yanlışlarına sevin. Yanlislarini görüp zamaninda duzeltirsen ve bunu belli zorluk seviyesinde yaparsan sınavda gozu kapali yaparsin.

Basarili olmak istiyorsan program yapip uyacaksın. Başarının sirri cok calismaktan ziyade dogru ve düzenli calismaktan gecer.

Hirs ve umuttan da her zaman beslen. Çalışma azmini yukseltir.

Bahane yapıyorsunuz. Kendi kendinize bahane yaptığınızı fark ettiğiniz an fark yaratabilirsiniz.

Sınav sanılan kadar zor değil. Sağda solda gezinen öğrencilerin yüzde 95'inden fazlası çok çalışıyor ama doğru çalışmıyor.

Doğru çalışma ile bırakın bir seneyi, 6 ayda dahi derece yapılabilir. Sınavı öğrenci arkadaşlarınızla değil, rehber öğretmenlerinizle tartışın. Öğrenci ortamlarında yalan yanlış her şey konuşulur.

Bu ay hedef olarak Mat-Geo-Türkçe bitirmeyi planlıyorum. Ağustosta ise fen derslerine yüklenip sadece deneme çözerim diyorum. Doğru bir karar mı?

Bahane yapıyorsunuz. Kendi kendinize bahane yaptığınızı fark ettiğiniz an fark yaratabilirsiniz.

Sınav sanılan kadar zor değil. Sağda solda gezinen öğrencilerin yüzde 95'inden fazlası çok çalışıyor ama doğru çalışmıyor.

Doğru çalışma ile bırakın bir seneyi, 6 ayda dahi derece yapılabilir. Sınavı öğrenci arkadaşlarınızla değil, rehber öğretmenlerinizle tartışın. Öğrenci ortamlarında yalan yanlış her şey konuşulur.

Bizedoğru çalışma tekniğinianllati misin?

Doğru çalışma tekniği tam olarak ne oluyor?

Geri
Yukarı