TYT-AYT İçin Şimdi Çalışmaya Başlanırsa Yeterli Olur mu?

DemonDamage

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
12. sınıfa geçtim. Okullar bitmeden 2 ay öncesi ayak bileğimdeki lifler yırtıldı Fizik tedavi gördüm çoğu derse giremedim ve evde çalışmak zorunda kaldım. Fizik tedavim yeni bitti şimdi çalışmaya başlasam sınava kadar konular yetişir mi? Teşekkürler.
3 sene sadece sınav dönemleri çalıştım bunu da eklemek isterim. Matematiğim de orta seviyede o konuda temel sıkıntım bulunmamakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanki hiç bitmeyecekmiş gibi hissediyorum. Instagram da cogu kisi konulari bitirmis postlar atinca moralim bozuluyor ustune calisasim gelmiyor.

Sanki hiç bitmeyecekmiş gibi hissediyorum. Instagram da cogu kisi konulari bitirmis postlar atinca moralim bozuluyor ustune calisasim gelmiyor.
Bahane yapıyorsunuz. Kendi kendinize bahane yaptığınızı fark ettiğiniz an fark yaratabilirsiniz.

Sınav sanılan kadar zor değil. Sağda solda gezinen öğrencilerin yüzde 95'inden fazlası çok çalışıyor ama doğru çalışmıyor.

Doğru çalışma ile bırakın bir seneyi, 6 ayda dahi derece yapılabilir. Sınavı öğrenci arkadaşlarınızla değil, rehber öğretmenlerinizle tartışın. Öğrenci ortamlarında yalan yanlış her şey konuşulur.

Doğru çalışma ile bırakın bir seneyi, 6 ayda dahi derece yapılabilir. Sınavı öğrenci arkadaşlarınızla değil, rehber öğretmenlerinizle tartışın. Öğrenci ortamlarında yalan yanlış her şey konuşulur.
Mert bey, dediklerinizin çoğuna katılıyorum. Ama bir konuda yanlış bence. Temeli iyi veya daha üst seviyede olmayan biri kanımca 6 ayda ne kadar verimli olursa olsun derece yapmaz. Dereceden kastınız ne bilmiyorum bana göre ilk 10.000.

Bahane yapıyorsunuz. Kendi kendinize bahane yaptığınızı fark ettiğiniz an fark yaratabilirsiniz.

Sınav sanılan kadar zor değil. Sağda solda gezinen öğrencilerin yüzde 95'inden fazlası çok çalışıyor ama doğru çalışmıyor.

Peki hocam doğru çalışma nasıl olur ? Nasıl yollar izlenilmeli günde kaç saat çalışılmalı gibi gibi...

Mert bey, dediklerinizin çoğuna katılıyorum. Ama bir konuda yanlış bence. Temeli iyi veya daha üst seviyede olmayan biri kanımca 6 ayda ne kadar verimli olursa olsun derece yapmaz. Dereceden kastınız ne bilmiyorum bana göre ilk 10.000.
Diploma notu 90 ise beyni olan birisi 6 ayda kesinlikle 10.000 yapar. Matematik sıfırdan bile en fazla 2 ay alır. Bu matematikten 40+40 şeklinde 80 sorudan en az 76 net yapması demektir. O 4 netin hepsinin de AYT'den gittiğini söylesek 52,8+108 puan matematikten geliyor. 100 puan kendisi veriyor. 54 puan okuldan. Fende her birinden 10'ar, toplamda 30 net yapsa; fizikten 28,5, biyoloji ve kimyanın her birinden 30,7'şer puan gelir. E eşek değil ya okuma yazma, Türkçeden de bir 30 net çıkarsın zahmet olmazsa. Biraz da dil bilgisi olsa 5 tane de yapar. 46 puan oradan. Sosyalden din 5 net cepte. Diğerlerinden 3'er yapsa 14 net eder; 19 puan da oradan. TYT fende de eli armut toplamasın. Bir 16 net yapar. 22 puan da oradan. Etti mi 491,7?
2018 YKS'de 491 puan alan kişi 8464. olmuş. Ufaktan abartmış olabilirim. 486 puan alan kişi 10048. olmuş. Bir AYT matematik ve bir TYT sosyal eksiği olabilir.
Hakkıyla çalışınca olmayacak bir şey değil bu. İnsanlar çalışmayı bilmiyor. Anca konu sahibi gibi Instagram'da gezip sınav paylaşımlarına bakıyorlar.

Her netin puanını burada belirtilen sayılara göre hesaplayabilirsiniz.
Puana göre sıralamayı da buradan görebilirsiniz.

Matematik 2 hafta da falan bitmez. Sınavda çakarsın.
Yazın 7-8 gün çalışıp sınavda 80 soruda 1 yanlış yaptım. Hocanın performans ödevi olarak verdiği Türev-İntegral kitabı dışında hiçbir şey çözmedim/çalışmadım. Daha önce de dediğim gibi kapasiteyle alakalı.

Geri
Yukarı