TYT çalışma planım nasıl?

@Anunswin, fen ve sosyal için son 1 ay ayırsan yeterli olur. Çıkmış sorular üzerinden çalışılmalı bu iki ders.

Hocam bu arada bu haftanın 4 günü geometri, matematik ve Türkçe dedim ya o hafta sadece bu derslerden 1 konu öğrenip ona çalışacağım mesela matematik temel kavramlar, Türkçe cümle de anlam, geometri falan.
TYT hiçbir zaman bitmez bence :) o yüzden deneme çözmeyi ertelemeyin sıkı bir analiz önemli tabii.

Hocam önce Türkçe ve matematiği bitirmeye çalışacağım emin misiniz?

Evet.

Hocam bu arada yazmayı unutmuşum her gün paragraf sorusu çözeceğim.

O zaman ciddi bir şekilde çalışmanız gerek. Günlük paragraf ve problem çözün bu iki konu sınavın bel kemiği. Türkçeyi denemelerle halledebilirsiniz ya da gerçekten kötü olduğunuzu düşünüyorsanız sağlam bir kitap alıp bitirin. Matematik her gün çalışılmalı bence. Fen ve sosyali son bir aya attığımızı düşünürsek o zamana kadar hem Türkçeye hem matematiğe yüklenin.
Bir de AYT kısmı var ne yapacaksınız planınız var mı?

O zaman ciddi bir şekilde çalışmanız gerek. Günlük paragraf ve problem çözün bu iki konu sınavın bel kemiği. Türkçeyi denemelerle halledebilirsiniz ya da gerçekten kötü olduğunuzu düşünüyorsanız sağlam bir kitap alıp bitirin. Matematik her gün çalışılmalı bence. Fen ve sosyali son bir aya attığımızı düşünürsek o zamana kadar hem Türkçeye hem matematiğe yüklenin.

AYT olmayacak Türkçeyi de severek ve genelde iyi anlayarak işliyorum matematik de geç ve güç bir şekilde ama netice de bir şeyleri tek başıma yapabilecek kadar öğrenebiliyorum.
@Anunswin, paragraftan 1 kitap bitirdin mi? Türkçe dil bilgisinde ne durumdasın bir de?

Hocam parasal sebeplerden dolayı bir türlü sırayı ona getiremedim ama bugün sipariş ettiğim ilyas güneş 2022 taktiklerle paragraf soru bankası kitabım geldi dil bilgisinden de ilk konulardayım.

Hocam problem çözecek alt yapım olmayabilir bildiğim konular sadece antrenman ve matematik 1 de üslü sayılara kadar da ha da bir şey bilmem matematikden.

@Anunswin, anlıyorum. 1 tane paragraf kitabı bitirir bitirmez direkt alan denemesine geç. Paragraf adına bir kitap fazlasıyla yeter.

Tamamdır hocam. Hocam dil bilgisi olarak kronemetre yayınları ve 2020 345 yayınları Türkçe soru bankası var bunlar yeterli mi?
@Anunswin, anlıyorum. 1 tane paragraf kitabı bitirir bitirmez direkt alan denemesine geç. Paragraf adına bir kitap fazlasıyla yeter.

Bir de matematik için bilgi sarmal problemler soru bankası almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı