TYT denemelerinde iyi olmamak

garfield63

Hectopat
Merhaba, her pazar TYT denemesi oluyorum dershanede. Son girdiğim TYT çok düşük geldi. Normalde 35 ile 50 arası yapardım. 28 net yapmışım. Soruları kontrol ettim hatta matematikte çözemediğim ve yanlış çıkardığım sorulara baktım. Yanlış yaptığım 3 soruyu kendim keşfederek çözdüm. Onun dışında 12 tane soruyu çözüp doğru yaptım. Neden denemede yapamayip sonradan cozebiliyorum? Bana yardımcı olursanız sevinirim. En azından nasıl duzeltebilecegim hakkında yardımcı olursanız iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

@delvarto, 11.sınıfım daha yolun başındayım ama umudum yavaş yavaş tükeniyor.
11. sınıfsanız hiçbir problem yok, üstte yazdığımı şimdilik boş verin. 11. sınıf konularına odaklanın. Moralinizi bozmanız gereken hiçbir konu yok, başarılar.

@garfield63, rica ederim. Ben senin yerinde olsam TYT Matematiği çok iyi tutardım, hukuk kazanabilmek için en kötü 20+ matematik yapabilmen gerekmekte. Bu sene yavaşça TYT'yi hallet, seneye de AYT'yi halledersin. 12. sınıfın başında 70-75 TYT yapabiliyor düzeye gelirsen çok iyi olur.

Hocam 12. Sınıfım, sıkı bir hazırlanma dönemindeyiz. 50 net ile başladım 80'e kadar yükselttim şu anda. Arada iniş çıkışlar yaşadım, bu herkesin yaşadığı bir şey gayet doğal. Pes etmeyin moralinizi bozmayın. Çalışmaya devam edin, annenizden de biraz anlayışlı olmasını rica edin durumu açıklayın. Ama çalışmayı asla bırakmayın, sürekli tekrar edin.

Bu deneme yani kendini deniyorsun. Böyle ufak düşüşler olabilir. Demek ki eksik olduğun konu vardır. Veya o an psikolojin onu kaldıracak kadar iyi değildir. Belki de kaydırma olmuştur. Neyse işte. Senin burada o denemedeki yanlışlarına bakıp eksiklerin varsa onları tamamlaman. Her seferinde bunu yap. Sorasında ağır olmazsa kendine özel deneme alıp çöz derim de o ne kadar fiyatları bilgim yok. Zaten asıl sınav değil. Sen yine de çalış çabala. Eğer mümkünse bu kızma konusunda aileni duymazdan gel. Ben dershaneye gitmedim ama böyle yaptım.

Geri
Yukarı