TYT denemelerinde Türkçeye çok süre harcıyorum

ProfesörX

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 11. sınıfım ve TYT denemelerine giriyorum. Türkçede 40 dakikadan fazla zaman geçiriyorum. Matematiğe 80 dakika kalmasına rağmen de sadece 20 soru çözebildim.

Sizce Türkçe süremi mi kısmalıyım yoksa matematikte konu/zaman eksiğimden kaynaklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkçe de 30 40 dk arası ideal daha aşağısına inebilirsen çok daha iyi olur ama matematik süren inanılmaz uzun konu eksiğin varsa tamamla ya da daha çok soru çözerek matematik süreni kısaltmaya bak.

Benim de Türkçem yüzünden sorularım yetişmiyor ve yanlış yapıyorum evde zaman tutmadan çok rahat çözebildiğim soruları Türkçede 1 saat durduğum için yetiştiremiyorum.

Benim de Türkçem yüzünden sorularım yetişmiyor ve yanlış yapıyorum evde zaman tutmadan çok rahat çözebildiğim soruları Türkçede 1 saat durduğum için yetiştiremiyorum.

Daha 11.sinifsin ve sağlam rutin süreli paragraf soruları 45 dakikadan önce bitirmeni sağlar. Ciddi yeteneğin var ise 30 35 dk da bile yaparsın.

Türkçe 40 dk gayet guzel, Türkçede zaman kazanmaya degil matematikte zaman kazanmaya bak. Konu eksikliklerini hallet, duzenli geometri coz ve farkli yayinlarin farkli sorularina bakip soru kaliplarina alismaya calis eger sorulari anlarsan TYT gayet basit.

Merhaba. 11. sınıfım ve TYT denemelerine giriyorum. Türkçede 40 dakikadan fazla zaman geçiriyorum. Matematiğe 80 dakika kalmasına rağmen de sadece 20 soru çözebildim.

Sizce Türkçe süremi mi kısmalıyım yoksa matematikte konu/zaman eksiğimden kaynaklı mı?
Türkçeye en fazla 50 dakika var yeterli 20 soru çözmen Matematikte sıkıntın olduğunu gösterir.

Geri
Yukarı