TYT denemelerine bu zamanlarda başlanmalı mı?

Bilmek var bir de bildiğini zannetmek var eğer gerçekten tüm konuları biliyorsa sorun yok.
Saçma bir öneri olmuş.
Sosyalde, Fende, Dil Bilgisinde bir ton eksiğim var, ama artış yakaladım hatrı sayılır seviyede.
TYT, bilgi seviyenizle pek alakalı değil. Zaman yönetimi, okuduğunu anlayabilme, strateji; bilgiden çok çok daha önemli etkenler. Konular şimdi bitmez 3 ay sonra biter. Ama 3 ay sonra sen neyi ne kadar zamanda nasıl çözebileceğini bilmiyorsan çok büyük bir problem var demektir.

Yani hocam geo ve fizik bilmiyorum şu an(fizik yapamıyorum zaten).İlk denemem 75 net geldi.
TYT Fizik yapamamak diye bir şey yok, fizik yapabilecek bir durum yok zaten. 7 sorunun 5'i, 6'sı zaten sözel. Konu eksiğiniz var demek ki, çalışırsınız artar.

Saçma bir öneri olmuş.
Sosyalde, fende, dil bilgisinde bir ton eksiğim var, ama artış yakaladım hatrı sayılır seviyede.
TYT, bilgi seviyenizle pek alakalı değil. Zaman yönetimi, okuduğunu anlayabilme, strateji; bilgiden çok çok daha önemli etkenler. Konular şimdi bitmez 3 ay sonra biter. Ama 3 ay sonra sen neyi ne kadar zamanda nasıl çözebileceğini bilmiyorsan çok büyük bir problem var demektir.

Ben mezunum zaten, matematik harici diğer dersler iyiydi TYT'de. 2 ayda hepsini baştan aşağı tekrar çalıştım, bildiğim yerleri hızlıca geçtim ondan erken bitti.

Saçma bir öneri olmuş.
Sosyalde, Fende, Dil Bilgisinde bir ton eksiğim var, ama artış yakaladım hatrı sayılır seviyede.

Evet TYT süre sınavı ve buna alışmak için sık sık pratik yapmak gerekir farkındayım fakat deneme çözmeye geçmeden önce konu aşamalarını iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Aksi takdirde yarım yamalak öğrenilmiş konularla sürekli deneme çözmek top çevirmeye benzer gol atamazsınız.

Evet TYT süre sınavı ve buna alışmak için sık sık pratik yapmak gerekir farkındayım fakat deneme çözmeye geçmeden önce konu aşamalarını iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Aksi takdirde yarım yamalak öğrenilmiş konularla sürekli deneme çözmek top çevirmeye benzer gol atamazsınız.
Evet katılıyorum, en azından Matematikteki ilk 10 soruyu yapabilecek ve Fen'de 10 tane soru işaretleyebilecek kapasitede olmak lazım.

Hedefinize göre değişir. İyi bir yer istemiyorsanız, neden olmasın? İyi bir yer istiyorsanız dahası lazım.
Dahası lazım olduğunu biliyorum :D
TYT denemelerine başlamak için en azından Matematik'teki ilk 10 bilgi sorusunu yapabilecek, Fen'den de 10 tane soru işaretleyebilecek bilgiye sahip olmak lazım dedim. 10 net hedefleyecek halim yok herhalde.

Dahası lazım olduğunu biliyorum :D
TYT denemelerine başlamak için en azından Matematik'teki ilk 10 bilgi sorusunu yapabilecek, Fen'den de 10 tane soru işaretleyebilecek bilgiye sahip olmak lazım dedim. 10 net hedefleyecek halim yok herhalde.

Ben de zaten onu kastetmedim. Denemeye başlamak için gereken bilgi seviyesini kastettim.

Geri
Yukarı