TYT dil bilgisi nasıl öğrenilir?

Hocam çok okumam ama okurum yani. Sadece kafamın karışmasının nedeni öğrenmediğim şeyler de çıkabiliyor mesele sıfat sorusu çözmeye çalışıyorum çözüm videosuna hoca şu sıfat şu zamir falan deyince kafam allak bullak oluyor.
Sıfat dediğin isme soruluyor. Zarf ise fiile... Zamir ise ben, siz, o gibi 🙂 bol soru çöz. Özellikle paragraf.

@Anunswin ÖSYM sınavında dil bilgisi soruları zorlayıcı olmuyor zaten.

Hocam ben bu kolay soruları bile yapamıyorum. Yani yapıyorum da da ha yeni test çözdüğüm konuya bayağı hakimim sadece soru çözme kabiliyetim yok ama sorunun benden istediklerine de yabancı değilim hep anlıyorum am gel görün ki iş icraat da mağlubiyet.
Sıfat dediğin isme soruluyor. Zarf ise fiile... Zamir ise ben, siz, o gibi 🙂 bol soru çöz. Özellikle paragraf.

Hocam sıfata tamamen hakimim sadece iş soruya gelince kötü oluyor yapamıyorum nedense.

Hocam ben bu kolay soruları bile yapamıyorum. Yani yapıyorum da da ha yeni test çözdüğüm konuya bayağı hakimim sadece soru çözme kabiliyetim yok ama sorunun benden istediklerine de yabancı değilim hep anlıyorum am gel görün ki iş icraat da mağlubiyet.

Hocam sıfata tamamen hakimim sadece iş soruya gelince kötü oluyor yapamıyorum nedense.
Yapamadığın soru varsa beraber çözelim istersen!?

Hocam Rüştü Hoca'nın dil bilgisi konu anlatımı sonrası paragraftan zamir, sıfat, zarf felan buluyor onları izleyin, faydası oluyor baya. Çözemediğin soruları da atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Not çıkarın. Test kitabını açın ve çözmeye çalışın yapamadığınızda kağıda bakın. Zaten dil bilgisinde sürüyle ipucu var. Soru çözerek ustalaşıyorsunuz konu anlatımı dinlemek yetmiyor.

Yapamadığın soru varsa beraber çözelim istersen?

Hocam varda çözüm videosunu izleyince genel olarak dikkatli bakmadığımı görüyorum zaten çok takıldığım sorular olunca ben forumlara atarım beni tanıyan arkadaşlar bilir çok teşekkür ederim. 😇
Hocam rüştü Hoca'nın dil bilgisi konu anlatımı sonrası paragraftan zamir, sıfat, zarf falan buluyor onları izleyin, faydası oluyor bayağı. Çözemediğin soruları da atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam zaten konu anlatımını geçeli çok oldu ama bir de oradan bakarım belki da ha iyi oturur.
Not çıkarın. Test kitabını açın ve çözmeye çalışın yapamadığınızda kağıda bakın. Zaten dil bilgisinde sürüyle ipucu var. Soru çözerek ustalaşıyorsunuz konu anlatımı dinlemek yetmiyor.

Hocam dil bilgisine başlayalı 3 gün oldu ama ilk defa bu kadar yavaşlattı bir şey beni bu yüzden gerildim.

Yeni konular

Geri
Yukarı