TYT hazırlığı nasıl yapılmalı?

Guthwine

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Malatya
Selamlar. TYT'yi nasıl hallederim bilemedim. Sizden tavsiye almak istiyorum. Öncelikle durumumun pek iç açıcı olduğunu söyleyemem.

Bu sene 11. sınıfa geçeceğim. 9. sınıfı unuttum diyebilirim. 10. sınıfın %70'ini biliyorum. Yazın 10. sınıfın kalanını yaparım ve 9. sınıfı tamamlarım diyordum. Mayıs ayında 2. dönem sınavları zorunlu olmayınca biraz rahatladım ve saldım. Ve 10. sınıfın genelinde de düşüş yaşadım. 😀 ne kadarlık kaybım olduğunu kestiremiyorum. Verebileceğim tek iyi haber, kavrama hızımın yüksek olması. Bu şekilde zamandan tasarruf edebilirim.

Benim aklıma şu geldi:
Yaz boyu 10. sınıfı halletmeye çalışırım. Okullar açıldığı zaman, hafta sonu ve dönem arası tatillerde 9. sınıfa bakarım. Yazında 11. sınıf + TYT çalışması yaparım. Bu şekilde 9. sınıf ne kadar tamamlanır bilmiyorum. Ayrıca TYT, 9. sınıf ve 10. sınıf çalışmak ne kadar mantıklı emin değilim. Yazın TYT kamplarına vs. bakabilirim. Ama oralarda çok detaylı değil diye duydum. Kafam karıştı bu konuda. Tek bildiğim şey çok çalışmam gerektiği. Buraya kadar okuyan ve yardım edecek kişilere teşekkürler.

Selamlar. TYT'yi nasıl hallederim bilemedim. Sizden tavsiye almak istiyorum. Öncelikle durumumun pek iç açıcı olduğunu söyleyemem.

Bu sene 11. sınıfa geçeceğim. 9. sınıfı unuttum diyebilirim. 10. sınıfın %70'ini biliyorum. Yazın 10. sınıfın kalanını yaparım ve 9. sınıfı tamamlarım diyordum. Mayıs ayında 2. dönem sınavları zorunlu olmayınca biraz rahatladım ve saldım. Ve 10. sınıfın genelinde de düşüş yaşadım. 😀 ne kadarlık kaybım olduğunu kestiremiyorum. Verebileceğim tek iyi haber, kavrama hızımın yüksek olması. Bu şekilde zamandan tasarruf edebilirim.

Benim aklıma şu geldi:
Yaz boyu 10. sınıfı halletmeye çalışırım. Okullar açıldığı zaman, hafta sonu ve dönem arası tatillerde 9. sınıfa bakarım. Yazında 11. sınıf + TYT çalışması yaparım. Bu şekilde 9. sınıf ne kadar tamamlanır bilmiyorum. Ayrıca TYT, 9. sınıf ve 10. sınıf çalışmak ne kadar mantıklı emin değilim. Yazın TYT kamplarına vs. bakabilirim. Ama oralarda çok detaylı değil diye duydum. Kafam karıştı bu konuda. Tek bildiğim şey çok çalışmam gerektiği. Buraya kadar okuyan ve yardım edecek kişilere teşekkürler.

0'dan program oluştur.

Bence 9.sınıfı veya 10.sınıfı halletmek yerine direk TYT konularına çalış. YKS'de Doğrudan 9.sınıf ve 10.sınıf konularından sormuyorlar, mesela problem konusunda 9.sınıfta çok üzerinde durulmuyor ama TYT matematiğinin bel kemiğini oluşturuyor. Direk TYT konularına çalışın. Rehber öğretmeni ile mutlaka konuş. Başarılar.

Benim aklıma şu geldi:

Bende aynı yaz kampına yazıldım matematik çalışıyorum ancak neredeyse sıfır anladığım konu sayısı bir yandan dershaneye gidiyorum bir yandan evde çalışıyorum ancak pandemi de bildiğim konuları da unutmuşum imkanınız ve vaktiniz var ise bu yazı matematik temelinizi toparlamak için değerlendirin günlük 2 saat çalışmak yeterli olur dershaneye ek sonuçta yaz çok da sıkmanıza gerek yok ben şahsen böyle çalışıyorum haftanın 3 günü dershane var matematik Türkçe geometri bunların dersini alıyorum eve geliyorum konu tekrarı var ise soru çözümü sonra dinlenip keyfime bakıyorum hem kendimi sıkmıyorum hem de konuları hallediyorum kalan 4 günde de genelde dinlensem de soru çözüp eksiklerimi gidermeye çalışıyorum önerim budur iyi akşamlar.

TYT Matematiğe çalışmaya başlayın. Bir de her gün 60-70 soru paragraf çözün (bol bol kitap okuyun). Hem matematiği bitirirken hem de türkçenin %90'ını bitirmiş olursunuz. Türkçenin çoğu paragraf zaten.

TYT Matematiğe çalışmaya başlayın. Bir de her gün 60-70 soru paragraf çözün (bol bol kitap okuyun). Hem matematiği bitirirken hem de türkçenin %90'ını bitirmiş olursunuz. Türkçenin çoğu paragraf zaten.
Hocam yanlış anlamaz iseniz 60-70 biraz fazla gelebilir dershane bana minimum 30 maksimum 50 sorunun yeterli geleceğini söyledi ancak fazla sorudan zarar gelmez sadece paragraf soruları biraz daha yorucu olduğu için eklemek istedim.

Verebileceğim en önemli tavsiye çok fazla abartmayın ki sıkılmayasınız. Önünüzde 2 sene var yavaş yavaş çalışın. Başta çok çalışırsanız motivenizi kaybedersiniz ve uzun süre çalışmak istemezsiniz.
Günlük 20 soru paragraf yeterli bence.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla 10. ve 9. sınıf çalışmak yerine TYT matematik ve Türkçe paragraf çözmemi öneriyorsunuz. Peki kalan dersleri nasıl yapmalıyım? Ayrıca dershane yerine interneti kullanmayı tercih ediyorum. Bulunduğum şehirde kayda değer dershane yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı