TYT hazırlığı nasıl yapılmalı?

Selamlar. TYT'yi nasıl hallederim bilemedim. Sizden tavsiye almak istiyorum. Öncelikle durumumun pek iç açıcı olduğunu söyleyemem.

Bu sene 11. sınıfa geçeceğim. 9. sınıfı unuttum diyebilirim. 10. sınıfın %70'ini biliyorum. Yazın 10. sınıfın kalanını yaparım ve 9. sınıfı tamamlarım diyordum. Mayıs ayında 2. dönem sınavları zorunlu olmayınca biraz rahatladım ve saldım. Ve 10. sınıfın genelinde de düşüş yaşadım. 😀 ne kadarlık kaybım olduğunu kestiremiyorum. Verebileceğim tek iyi haber, kavrama hızımın yüksek olması. Bu şekilde zamandan tasarruf edebilirim.

Benim aklıma şu geldi:
Yaz boyu 10. sınıfı halletmeye çalışırım. Okullar açıldığı zaman, hafta sonu ve dönem arası tatillerde 9. sınıfa bakarım. Yazında 11. sınıf + TYT çalışması yaparım. Bu şekilde 9. sınıf ne kadar tamamlanır bilmiyorum. Ayrıca TYT, 9. sınıf ve 10. sınıf çalışmak ne kadar mantıklı emin değilim. Yazın TYT kamplarına vs. bakabilirim. Ama oralarda çok detaylı değil diye duydum. Kafam karıştı bu konuda. Tek bildiğim şey çok çalışmam gerektiği. Buraya kadar okuyan ve yardım edecek kişilere teşekkürler.

Bence dişini biraz sıkıp 9 ve 10. sınıf konularının hepsini yaz tatilinde hallet. 9. sınıf zaten çok zor değil, kavrama hızında yüksekse ve çok çalışırsan 1 aydan kısa bir sürede 9'u halledersin. 9. sınıf için tavsiye YouTube kanalları; Rehber Matematik, coğrafyanın kodları ve Hocalara Geldik ( edebiyat için ).

Arkadaşlar anladığım kadarıyla 10. ve 9. sınıf çalışmak yerine TYT matematik ve Türkçe paragraf çözmemi öneriyorsunuz. Peki kalan dersleri nasıl yapmalıyım? Ayrıca dershane yerine interneti kullanmayı tercih ediyorum. Bulunduğum şehirde kayda değer dershane yok.
Diğer dersleri de 11. sınıfın ortasında TYT Matematik ve Türkçe'nin tekrarıyla beraber çalışırsın. Diğer dersler için fazla kasmana gerek yok. Matematik ile Türkçe'yi bitirince diğerleri fıs gelir.

Dershanelerde yaz kursu veriliyor. Kaliteli bir dershaneye yazılırsan 9 ve 10. sınıfların her dersten konuları işleniyor. TYT'yi ben öyle yapacağım. 29 Haziran'da kursum başlıyor. Hafta içi her gün 6 hafta sabah 8 akşam 9 13 saat dershanede olacağım. 11. sınıftada eğer matematiği 12'ye geçtiğinde AYT vb. 32 net yapabiliyorsan diğer dersleri hallededebilirsen derece öğrencisisin.

Bence dişini biraz sıkıp 9 ve 10. sınıf konularının hepsini yaz tatilinde hallet. 9. sınıf zaten çok zor değil, kavrama hızında yüksekse ve çok çalışırsan 1 aydan kısa bir sürede 9'u halledersin. 9. sınıf için tavsiye YouTube kanalları; Rehber Matematik, coğrafyanın kodları ve Hocalara Geldik ( edebiyat için ).
Pekâlâ 9'u öyle ya da böyle halledebilirim. Yazın yanında 10'u halletmem baya zor gibi duruyor. Onun için bir tavsiyen var mı? Ayrıca TYT eksikliği ile 11. sınıfta çok zorlanır mıyım?
Diğer dersleri de 11. sınıfın ortasında TYT Matematik ve Türkçe'nin tekrarıyla beraber çalışırsın. Diğer dersler için fazla kasmana gerek yok. Matematik ile Türkçe'yi bitirince diğerleri fıs gelir.
Eğer diğer dersler zorlmayacaksa dediğinizi yapmak mantıklı. Peki TYT matematik için bir öneriniz var mı? YouTube'da TYT matematik adlı serileri mi izleyeyim, yoksa 9. ve 10. sınıfın konularına ayrı ayrı mı çalışayım?
Dershanelerde yaz kursu veriliyor. Kaliteli bir dershaneye yazılırsan 9 ve 10. sınıfların her dersten konuları işleniyor. TYT'yi ben öyle yapacağım. 29 Haziran'da kursum başlıyor. Hafta içi her gün 6 hafta sabah 8 akşam 9 13 saat dershanede olacağım. 11. sınıftada eğer matematiği 12'ye geçtiğinde AYT vb. 32 net yapabiliyorsan diğer dersleri hallededebilirsen derece öğrencisisin.
Şansıma bulunduğum şehirde adamakıllı dershane yok. Ama bu yaz ailem tayin istemeyi düşünüyor. Belki öbür yaz dershaneye gidebilirim.

Pekâlâ 9'u öyle ya da böyle halledebilirim. Yazın yanında 10'u halletmem bayağı zor gibi duruyor. Onun için bir tavsiyen var mı? Ayrıca TYT eksikliği ile 11. sınıfta çok zorlanır mıyım?

10. sınıfın konularını da aynı kanalları izleyerek hallet en azından bilmiş ol. Zamanla 11. sınıfta iken test çözerek pekiştirirsin zaten. Zaten %70'ini biraz olsa da biliyormuşsun hatta 9'u halletmekten daha kolay olur bence.

Kampların bir eksisi olur mu? Konuları daha yüzeysel anlatıp geçiştiriyorlar mı? Yoksa detaylara inen var mı? Kamp önerisi yaparsanız sevinirim.
Ben şu an 11. sınıfım fazla kasmıyorum ağustos ayında TYT'ye başlayacağım. Kamplar hakkında tek fikrim yüzeysel geçtikleri konuda sınavdan 1-2 soru geliyor, öyle biliyorum yani. Onun harici bi eksisi yok. Başarılar dilerim.

10. sınıfın konularını da aynı kanalları izleyerek hallet en azından bilmiş ol. Zamanla 11. sınıfta iken test çözerek pekiştirirsin zaten. Zaten %70'ini biraz olsa da biliyormuşsun hatta 9'u halletmekten daha kolay olur bence.
Ben şu an 11. sınıfım fazla kasmıyorum ağustos ayında TYT'ye başlayacağım. Kamplar hakkında tek fikrim yüzeysel geçtikleri konuda sınavdan 1-2 soru geliyor, öyle biliyorum yani. Onun harici bi eksisi yok. Başarılar dilerim.
Söyle yapsam nasıl olur? Yazın 9. ve 10. sınıfı matematiği bitiririm. Bir yandan da Türkçe paragraf çalışırım. 11. sınıf sırasında kalan derslerin 9. ve 10. sınıf konularına çalışırım ve yazı tekrar ederim. Hafta sonları ve dönem tatillerinde. Bir kısmını halledebilirim bu şekilde. 12'ye geçeceğim yazda TYT'yi tamamen bitirmeye çalışırım. Yanında da 11. sınıf tekrarı. Bu maraton beni biraz zorlayacak ama başka seçeneğim kalmadı. 11. sınıfı senesinde halletmezsem ve TYT bitmezse, sınavda istediğimi elde edemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı