TYT için "Hiç Problem Değil!" kitabı mı "Çıtır Çerez Problemler" kitabı mı?

184424

Hectopat
Makaleler
2
İki kitap arasında kaldım. Biri "Hiç Problem Değil!" diğeri de "Çıtır Çerez Problemler". Başlangıç seviyesi olsun diye alacağım ikisinden birini. Hangisi daha sağlıklıdır?

Konuları öğrenmek için mi alacaksınız ?
Bende üst seviye bir problem kitabı var. Fakat onu çözerken harcadığım zaman sürecinde anlaya anlaya sindire sindire yapabileceğim bir kitap arıyorum. Kolay, kolay-orta olduğunu duymuştum Şenol Hoca'nın kitabını. %75 kolay, %25 zor diyorlar. İncelediğimde ikisi de hoşuma gitti.

@184424 Normalde TYT'ye hazırlanmak için olsa yayına dikkat edin derdim fakat amaç konu öğrenmek olduğu için istediğinizin yayını rahatlıkla çözebilirsiniz. Benim size tavsiyem soru sayısı fazla olanı ve arasında azda olsa zor sorular serpiştirilmiş olan kitabı almanız.

@184424 Normalde TYT'ye hazırlanmak için olsa yayına dikkat edin derdim fakat amaç konu öğrenmek olduğu için istediğinizin yayını rahatlıkla çözebilirsiniz. Benim size tavsiyem soru sayısı fazla olanı ve arasında azda olsa zor sorular serpiştirilmiş olan kitabı almanız.
Bende ÇAP'ın Problemler'i, Sayılar fasikülü ve sırf AYT için Trigonometri fasikülü var. Güzel kitaplar ama sıkıntı Problemler kitabı başlangıç için iyi değil. Cevabını için teşekkürler. 🙂

@184424 ÇAP'la bende bu sene tanıştım soruları güzel başlangıç için tartışılır fakat biz onunla başlamıştık :). Emin değilim fakat hem problemler videosu izleyip hemde üstüne ÇAP çözerseniz öbürlerine göre kanaatimce daha güzel olur.

Konu ile alakalı hiçbirşey hatırlamıyorum diyorsanız sıfırdan başlamak daha güzel olur :).

Bu kitaptan ayrı olarak Aktif Öğrenme Yayınları Aktif Problemler kitabını önerebilirim. Gerçekten iyi öğretiyor. Ayrıca çoğu soru şekilli. Bu iki kitap net arttırır.

Geri
Yukarı