TYT için Sosyal ve Türkçe çalışılmalı mı?

enes_yldrm_1

Hectopat
Daha fazla  
12. sınıf sayısalım ve aklıma sürekli bir şey takılıyor. Şu ana kadar 1 kere TYT denemesi oldum konu sahibi arkadaşla hemen hemen aynı çıktı. (nitelikli bir anadoluda) 15. oldum 180 kişi arasından bu netlerle.
Şimdi benim Türkçe dersine ve sosyal derslerine hiç çalışmayı düşünmüyorum. Sadece günlük paragraf çözmeyi planlıyorum 20-30-40 tane falan. Sosyalde de son sınavda 1 din yanlışı yapmıştım sadece okuduğumu anlama sayesinde ve biraz mantık yürüterek. Sizce ekstra sosyal ve Türkçe çalışmam lazım mı?

Netlerim: İlk TYT denemesinde 70 net nasıl?

Dil bilgisi çalışsan yeterli bence. Sosyal çok yorum çünkü o kadar konuya çalışmak vakit kaybı olur gibi düşünüyorum ama hedefin full e yakınsa çalışabilirsin.

Netlerine şimdi baktım çalışma :) çünkü sayısalda çok geridesin sayısala çalış sonra tekrar et sosyali minimum 14 yaparsın bence.

12. sınıf sayısalım ve aklıma sürekli bir şey takılıyor. Şu ana kadar 1 kere TYT denemesi oldum konu sahibi arkadaşla hemen hemen aynı çıktı. (nitelikli bir anadoluda) 15. oldum 180 kişi arasından bu netlerle.
Şimdi benim Türkçe dersine ve sosyal derslerine hiç çalışmayı düşünmüyorum. Sadece günlük paragraf çözmeyi planlıyorum 20-30-40 tane falan. Sosyalde de son sınavda 1 din yanlışı yapmıştım sadece okuduğumu anlama sayesinde ve biraz mantık yürüterek. Sizce ekstra sosyal ve Türkçe çalışmam lazım mı?

Netlerim: İlk TYT denemesinde 70 net nasıl?
AYT konularınızı bitirmeden sosyale bulaşmayın. AYT'deki 40 saatlik çalışmanız sıralamada oldukça değerli olabilecekken TYT'de katkısı daha az olacaktır. Bana kalırsa önce AYT konularınızı bitirin, bunların yanında TYT Matematik ve Türkçe çalışabilirsiniz. Sınava son 5 ay kala alanınıza göre EA iseniz fene, SAY iseniz sosyale başlamanız daha doğru olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı