TYT internetten kaynak tavsiyesi

Herkesin sistemi farklıdır fakat paragraf için kolay bir kitap alıp benim hocam gibi hızlı hızlı çözmeyi deneyip yanlışlarınızın analizini yapmanızı öneririm Youtube'dan paragraf çözme taktiklerini 1 kere izlesen yeter devamı pratik arada kitap okuma falan.

Paragraf için ekstra çalışma olarak uzunca bir bilimsel makale okumanızı, o makaleden ne anladım vs. tarzı çıkarımlar yapmanız iyi olur. Wikipedia gibi bir kaynaktan yararlanabilirsiniz.

Paragraf için ekstra çalışma olarak uzunca bir bilimsel makale okumanızı, o makaleden ne anladım vs. tarzı çıkarımlar yapmanız iyi olur. Wikipedia gibi bir kaynaktan yararlanabilirsiniz.

Hocam Wikipedia dışında bilimsel makale okuyabileceğim, tavsiye edebileceğiniz internet sitesi var mıdır?
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Paragraf kitabı çözebilecekken hiç gerek yok. Ayrıca her paragraf sorusu aynı olmuyor, her soruya aynı yaklaşamazsınız. Bilimsel makale sadece dilciyse isine yarar diğer türlü yaramaz.Paragrafta gelişmek için paragraf çözeceksiniz, kitap veya makale okumak zaman kaybı. İnsanlar paragrafı sadece okuduğunu anlama sanıyor.

Paragrafı sadece okuduğunu anlama sanıyor.
Evet o yüzden insanımız kendi dilindeki soruları yanlış yapıyor. Pekala bir şey soracağım, paragraf sadece okuduğunu anlama değilse nedir? Cevap paragrafın içinde gizli zaten. Paragrafı okuyor ve cevabı anlıyorsun. Sonra da soruyu yapıyorsun :)

Kitap veya makale okumak zaman kaybı. İnsanlar paragrafı sadece okuduğunu anlama sanıyor.

''Kitap okumak zaman kaybı.'' çok yanlış bir ifade. Makale kısmına girmeye gerek olmadığını düşünsem de kitap okumak -sadece paragraf çözmeye ihtiyacın olduğunda okunmayacaksa- okuduğunu anlamayı geliştiren temel faktördür. Tabii ki kitap okumak yeterlidir demiyorum, bol bol paragraf çözülmeli ancak kitap okumak sıradan bir insanın günlük aktivitesi olmalı zaten.

Geri
Yukarı