TYT kaynakları vs 9-10 ara sınıf kaynakları

Mustafa Aşkın

Decapat
Arkadaşlar herkese selam.
Bu konuda hakkında soru yöneltmek istiyorum ve değerli cevaplarınızı bekliyorum. 2022 YKS sınavına hazırlanıyorum. Bu süreçte elimde 9-10 ara sınıf TYT kaynakları(konu anlatım ve soru bankası) mevcut.
Genel TYT soru bankası yerine 9.-10. sınıf soru bankalarından çözmemde sakınca var mıdır?
Elimde 9 10 kitapları var boş kalmasın çözeyim diyorum.
Bu konu hakkında genel görüşlerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar herkese selam.
Bu konuda hakkında soru yöneltmek istiyorum ve değerli cevaplarınızı bekliyorum. 2022 YKS sınavına hazırlanıyorum. Bu süreçte elimde 9-10 ara sınıf TYT kaynakları(konu anlatım ve soru bankası) mevcut.
Genel TYT soru bankası yerine 9.-10. sınıf soru bankalarından çözmemde sakınca var mıdır?
Elimde 9 10 kitapları var boş kalmasın çözeyim diyorum.
Bu konu hakkında genel görüşlerinizi bekliyorum.

Sorun olmaz. Ara sınıf kitapları genelde sınava değil de yazılılara yönelik oluyor. Ama sorun değil amaç zaten konuları kavramak. Şimdiki aklım olsa o TYT kitaplarına para dökmek yerine 9-10'dan kalan boş kitaplarımı 11. sınıfta çözüp sınav senesinde sadece TYT denemesi çözerdim.

Eğer sayısalcıysanız edebiyat ve tarihteki gereksiz detaylara ihtiyacınız yok; edebiyat hiç çıkmıyor, tarihte ise çok basit yorum çıkıyor. Diğer dersleri çözebilirsiniz rahatça, sadece yeni nesil soru sayısı az olur ki daha 16 ay varken yeni nesil çözmeniz şart değil. Bu kaynakları yaz tatiline kadar bitirip sonrasında TYT kaynakları alabilirsiniz.

Eğer sayısalcıysanız edebiyat ve tarihteki gereksiz detaylara ihtiyacınız yok; edebiyat hiç çıkmıyor, tarihte ise çok basit yorum çıkıyor. Diğer dersleri çözebilirsiniz rahatça, sadece yeni nesil soru sayısı az olur ki daha 16 ay varken yeni nesil çözmeniz şart değil. Bu kaynakları yaz tatiline kadar bitirip sonrasında TYT kaynakları alabilirsiniz.

Evet sayısalcıyım. Şu an yoğun bir şekilde TYT çalışıyorum. TYT netimi 100 altına düşürmemeyi amaçlıyorum.
Buradan çalışan arkadaşlarıma da önerim olsun:
TYT kaynakları detaylı değil ara sınıf kaynakları detaylıdır. Örneğin kimya da türler arası etkileşimleri TYT konu anlatımlı kitap yerine 9.sınıf konu anlatımlı kaynaktan okumam ve sindirmem kafama daha fazla yatıyor. Dolayısıyla elimizdekileri çöpe atmak yerine yararlanalım diye düşünüyorum.
Özellikle salak kafam MEB kitaplarını geri dönüşüme vermiştim 9ve10 aklım olsa saklar 9'dan itibaren okurdum ama neyseki internette var.
Herkese iyi çalışmalar.

Geri
Yukarı