TYT matematiğe nasıl başlamalıyım?

egeee13

Femtopat
Daha fazla  
Selam 10.sınıfım TYT matematik başlamayı düşünüyorum temel orta gibi ama birey a var bende mesela bazen zorlanıyorum ant matematik var oradan da çalışmalı mıyım? Bir de TYT matematiğe nasıl başlamam gerek hangi konudan nereden 11.sınıfta ise sayısal seçmeyi düşünüyorum sizce çok sıkıntı olur mu cevaplarınız için teşekkürler.

Tamam mesela ant matematikteki konuları bitirdikten 9.sınıf ve 10.sınıf konularını bitirmek daha mı iyi olur?
TYT kitaplarında müfredat daha güzel ilerliyor sanki, ilk önce sayılar sonra problemler ardından fonksiyonlar vs şeklinde.

TYT kitaplarındaki konu sırasına göre çalış, 9 ve 10 zaten dahil.

Tamam mesela ant matematikteki konuları bitirdikten 9.sınıf ve 10.sınıf konularını bitirmek daha mı iyi olur?

Temelin zayıfsa böyle yapman daha iyi. Antrenmanlarla matematik 4 işlem hızını vb. hızlandırıyor. Ama uzun süre harcama o kitabı çözerken seri ilerle.

Selam 10.sınıfım TYT matematik başlamayı düşünüyorum temel orta gibi ama birey a var bende mesela bazen zorlanıyorum ant matematik var oradan da çalışmalı mıyım? Bir de TYT matematiğe nasıl başlamam gerek hangi konudan nereden 11.sınıfta ise sayısal seçmeyi düşünüyorum sizce çok sıkıntı olur mu cevaplarınız için teşekkürler.

Matematik temelin yoksa kesinlikle sayısal seçmeni önermiyorum çünkü TYT matematik ve AYT matematik arasında çok fark.

Ek hiçbir şey yapmana gerek yok. Tyt mat çalışmayla falan olmaz. Bol bol deneme cozeceksin. Bir tane yarım yamalak soru bankası bitir, sonra deneme çöz 2 kaynak deneme kitabı bitir. İlk denemende 10 ile başlayıp zamanla 20-25-30 olacaksın. Dediğim gibi, soru bankası kar etmez tyt için, deneme çöz.

Yeni konular

Geri
Yukarı