TYT matematiğe nasıl başlamalıyım?

egeee13

Femtopat
Daha fazla  
Selam 10.sınıfım TYT matematik başlamayı düşünüyorum temel orta gibi ama birey a var bende mesela bazen zorlanıyorum ant matematik var oradan da çalışmalı mıyım? Bir de TYT matematiğe nasıl başlamam gerek hangi konudan nereden 11.sınıfta ise sayısal seçmeyi düşünüyorum sizce çok sıkıntı olur mu cevaplarınız için teşekkürler.

Nasıl çalışıyorsun bilmiyorum ama hemen başla, zaman akıyor.

345-Sonuç başlangıç için ideal, Karekök 0 falan bulaşma yeterli.
345 çok zor soruyor başlangıç için ideal değil bence.

Konu olarak ilk sayı basamaklarından başla. Sonra oran-orantı, çarpanlara ayırma, faktöryel, polinom üzerinden git. Diğerlerini kafana göre yaparsın.

Benim çalışma şeklim böyle, tavsiye ederim.

Selam 10.sınıfım TYT matematik başlamayı düşünüyorum temel orta gibi ama birey a var bende mesela bazen zorlanıyorum ant matematik var oradan da çalışmalı mıyım? Bir de TYT matematiğe nasıl başlamam gerek hangi konudan nereden 11.sınıfta ise sayısal seçmeyi düşünüyorum sizce çok sıkıntı olur mu cevaplarınız için teşekkürler.

Öncelikle hemen bitireyim şeklinde çalışma. Planlı çalış, bol bol soru ve deneme çöz. Önerdiğim yayınlar 345matematik, sonuç yayınları matematik, antrenmanlarla matematik ve etkili matematik olabilir. Şu an sonuç yayınlarını kullanıyorum orta-kolay arasında temel alacaksan ant matematik önerebilirim ama tekrar söylüyorum hemen bitireyim çabasına girme çünkü zaten unutucaksin AYT zamanında.

Birde ek birşey daha diyim mesela üslü sayılar çalıştım bugun ama birey a da çözerken bazı yerlerde zorlandım
Çözüm videolarını izle, anlamadığın soruları biriktirebilirsin, ileride göz gezdirirsin, ben yapıyorum.

Zamanla olacak, kimse senden fazla aptal veya fazla zeki değil.

Geri
Yukarı