TYT matematik bilgisiyle AYT matematikten soru yapabilir miyim?

Bahsettiğimiz konu TYT bilgisi ile AYT matematik çözmek.
Fakat çözecekler EA ve SAY öğrencileri. Eğer beni çürütmeye çalışıyorsanız hiç zahmet etmeyin. Tüm eğitim sisteminin çöplük olduğunu ben de biliyorum. İnsanları sayısal zeka, sözel zeka diye ayıran zihniyetten de nefret ediyorum.

Temel kavramlar, fonksiyon, polinom ve üçgenler çözerek 10 net civarı yapabilirsiniz.
Tabii TYT netleriniz nasıl ona da bağlı.

@Belirsiz İntegral Arkadaş AYT'yi ilk 10 sorudan ibaret sanıyor herhalde... İlk 10 soru çerez diye söylemiştim, sanki 10 sorudan sonra sınavı çöpe mi atıyorsun? AYT'den bahsediyoruz, 3 saatin var. Sana daha cevap yazmama gerek yok bence, attığım PDF'e bakan sözelci arkadaşlar bile azıcık çalışanın 15 sorudan daha fazla doğru yapacağını anlar.

@Belirsiz İntegral Arkadaş AYT'yi ilk 10 sorudan ibaret sanıyor herhalde... İlk 10 soru çerez diye söylemiştim, sanki 10 sorudan sonra sınavı çöpe mi atıyorsun? AYT'den bahsediyoruz, 3 saatin var. Sana daha cevap yazmama gerek yok bence, attığım PDF'e bakan sözelci arkadaşlar bile azıcık çalışanın 15 sorudan daha fazla doğru yapacağını anlar.

Adam AYT bilmiyorum diyor be kardeşim, gerçekten seninle muhatap olmak istemiyorum. Okuduğunu anlamaktan acizsin. :D

TYT ve AYT konuları ortaktır. Fonksiyon, polinom, denklemler, kümeler ve PKOB ortak konularını bilen birisi havada 10 neti kapar.

Hatta ilk sorudan temel kavram bile sorulabiliyor. Her türlü net kazancınız olur.

TYT matematik bilgisi üstüne birkaç ufak şeyi daha öğrenirsen 20-25 nete kadar çıkabilirsin. Atıyorum üçgenlerde trigonometriyi biliyorsan, üstüne yarım açı formüllerini bilmen 2-3 soruda işine yarayabilir veya sadece türev-integral tanımını bilerek yapabileceğin birkaç soru olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı