TYT ve AYT matematikten anlamıyorum

Herkes bir şeyler söylemiş fakat sana püf noktayı söylüyorum dostum bana kulak ver sen, matematikte eğer anlamıyorsan direkt olarak soru tiplerini ezberliceksin. Gelen soru tipleri bellidir zaten ve sadece hikayesi, sayısal değerleri değişir.

Arkadaşım sana tavsiyem 40 seans matematik alıştırmalarla matematik tarzı kitaplar vardı zamanımda o tarz kitapları bitirmen zaman kaybı diyerekten dusunme 10 15 civarı mat neti yapıyordum hatta çozdugum kitaplardan dolayı dalga geçiliyordu fakat bu tarz kitaplarla netlerimi 20 25 bandına taşıyıp üstüne koya koya 38-40 netlere çıktım mezuna kalmadan say 13K EA 4.5k MSÜ 4K yapmıstım. 20 25 nete çıktıktan sonra video çözümlü deneme kitapları alıp soru tiplerini öğrenmelisin bir yandanda konu eksiklerini kapatmaya yönelik branş test kitapları çözmelisin. Ve unutma alacağın her kitap video çözümlü olsun sürekli oradaki çözümleri aklına oturtmaya çalış. Çözdüğün sorularda dahi bazen bakman gerekebilir.

Üstüne gideceksin gerekirse 10 sorunun 10 unuda yapamayacaksın videoyu izleyip öğreneceksin sonra yapacağım diyeceksin belki yine yapamayacaksın tekrar sileceksin gerekirse 100 defa sileceksin her bir soruyu ama soruyu ezberlemeyeceksin mantığını anlayacaksın sonra oh be deyip geçeceksin emek vereceksin kafayı ağrıtacaksın o masada.

Üstüne gideceksin gerekirse 10 sorunun 10 unuda yapamayacaksın videoyu izleyip öğreneceksin sonra yapacağım diyeceksin belki yine yapamayacaksın tekrar sileceksin gerekirse 100 defa sileceksin her bir soruyu ama soruyu ezberlemeyeceksin mantığını anlayacaksın sonra oh be deyip geçeceksin emek vereceksin kafayı ağrıtacaksın o masada.

Aynen öyle herkes ezberle geç demiş ama ezberle matematiğini maximum 15-20 bandına taşırsın oda ne kadar tatmin eder bilmiyorum.

Aynen öyle herkes ezberle geç demiş ama ezberle matematiğini maximum 15-20 bandına taşırsın oda ne kadar tatmin eder bilmiyorum.

Vallahi kanka gece 3-4 de 1 tane sorunun üzerine düşmüştüm bir kere çözememiştim uykumda vardı 217837821378217832178 kere video anlatmını dinlemiştim kafaya yerleştirmeye çalışmıştım 1 saat belki 1.5 saatte tamamen oturttum.

15-20 net yetmiyor bana hocam. En az 30 net lazım.

Hocam matematikten hangi kaynakları bitirdiniz temeliniz sağlam mı emin misiniz nasıl bir çalışma rutini izlediniz?

15-20 net yetmiyor bana hocam. En az 30 net lazım.

Disiplinli bir şekilde konuyu dinledikten sonra Full soru çözümü izleyin sonra o soru çözümü videosundaki testi bir de kendiniz çözün böyle 3 4 tane soru çözüm videosu yeterli olacaktır diye düşünüyorum sonra artık 3 4 soru bankankasından o konu ile alâkalı testleri bitirin gelişim gösterirsiniz diye düşünüyorum. Bir de şöyle bir gerçek var herkes matematikten süper bir şekilde anlamak zorunda değil. Başarılar.

Hiç çalışmadım. En az 10 kitaba başlayıp yarım bıraktım. Temelim yok. Netlerimi yazdım konuda.

Hocam Eyüp bnin konu anlatımını dinleyin sonra 345 ya da 3D'yi bitirin.
Hocanın önemi usta çırak ilişkisi gibidir bazı şeyler özellikle problemler bir öğretici tarafından sana öğretilmesi lazım öğreticinin mantığı onun stili kavrayacaksınız zamanla.

Hiç çalışmadım. En az 10 kitaba başlayıp yarım bıraktım. Temelim yok. Netlerimi yazdım konuda.

Hocam 3D matematik soru bankası alınız, Eyüp bnin 255 videoluk TYT matematik konu anlatımları playlistini tamamen bitirin, bir konuyu bitirin ertesinden hemen 3D soru bankasından o konuyu çözün yapamadığınız soruları 2024 3D TYT soru bankası playlisti var oradan bakın orada çözüyor o soruları ama kendini verirsen yapamayacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı