TYT matematik kaynak önerisi

Hocam gerçekten herkes bir 11.sınıf öğrencisi için orijinal mi öneriyor peki 11.sınıfta orijinal çözen biri 12'de ne yapacak ben 3D girerken bile çok düşünmüştüm.
Barış çözersin. Onu da geçtim bir iki kaynak çözdükten sonra branş denemesi daha iyi olur bence soru bankasına kıyasla.

Barış çözersin. Onu da geçtim bir iki kaynak çözdükten sonra branş denemesi daha iyi olur bence soru bankasına kıyasla.

Hocam 12. sınıfa hiç değilse 2-3 TYT mat kaynağı bırakılması gerekir deneme konusunda bol deneme çözerek ne soru bankası kalitesinde soruları görebilirsiniz ne de bir soru bankasındaki tüm soru çeşitlerini görebilirsiniz.

Değerli cevaplarınız için teşekkürler sanırsam orijinal alacağım 15 20 net aslında yayından yayına farklılık gösterebiliyor en son yapılan endemik denemesinde 10 yapmıştım ama karekök ün TYT denemesinde 18 yapmıştım o yüzden temelim tam olarak var mı bilmiyorum bazı konuları unuttuğum için artık hocalardan dinleye dinleye çözebilirim diye düşünüyorum.

Hocam temeliniz var gözüküyor ama orijinal zorlar benden söylemesi imkanınız varsa bir kırtasiyede kitapları inceleyip öyle karar vermenizi öneririm.

Hocam 12. sınıfa hiç değilse 2-3 TYT mat kaynağı bırakılması gerekir deneme konusunda bol deneme çözerek ne soru bankası kalitesinde soruları görebilirsiniz ne de bir soru bankasındaki tüm soru çeşitlerini görebilirsiniz.

Hocam temeliniz var gözüküyor ama orijinal zorlar benden söylemesi imkanınız varsa bir kırtasiyede kitapları inceleyip öyle karar vermenizi öneririm.
Ben buna katılmıyorum. Denemelerdeki sorular soru bankalarından çok daha güzel seçilmiş oluyor. Ayrıca tyt matematik konu değil daha çok hız ölçüyor. Sürekli soru bankası çözmenin deneme kadar hızlandıracağını da düşünmüyorum. 3-4 TYT matematik kaynağı bence çok boş. AYT en az bu seviye zaten ama TYT de ben deneme kasardım.

Ben buna katılmıyorum. Denemelerdeki sorular soru bankalarından çok daha güzel seçilmiş oluyor. Ayrıca TYT matematik konu değil daha çok hız ölçüyor. Sürekli soru bankası çözmenin deneme kadar hızlandıracağını da düşünmüyorum. 3-4 TYT matematik kaynağı bence çok boş. AYT en az bu seviye zaten ama TYT de ben deneme kasardım.

Hocam şu an 11.sınıfım ve 3D çözüyorum orijinal ve barışı 12ye bıraktım denemeler 35-40 arası geliyor genelde ve çevremden gördüğüm kadarıyla şunu söyleyebilirim ki 12.sınıfın 2. dönemine kadar TYT matematik soru bankası çözülmeli zaten 12.sınıfta kaynaklar hızlı eriyor.

Hocam gerçekten herkes bir 11.sınıf öğrencisi için orijinal mi öneriyor peki 11.sınıfta orijinal çözen biri 12'de ne yapacak ben 3D girerken bile çok düşünmüştüm.
TYT çalışmadan 20 yapıyorsa biraz çalışarak 25-30 bandına gelir zaten hem 11 de TYT bitirir ve 11 i sağlam tutarsa, 12 de AYT kasar, derece yapar.

12.sınıfta bitirmek diye bir şart veya gereklilik yok şuan çalışıyorsa ve bitirmeye kararlıysa 12'de sadece deneme ile götürebilir şuana kadar hiç kimseden bu tarz bir şey duymadım, saçmalık mantık olarak her yıl hem OBP hem de YKS için düzenli çalışmış birisi zaten 10.sınıf sonunda TYT bitirmiş olur o zaman onlar ne yapacak çalışmasınlar mı?

TYT çalışmadan 20 yapıyorsa biraz çalışarak 25-30 bandına gelir zaten hem 11 de TYT bitirir ve 11'i sağlam tutarsa, 12 de AYT kasar, derece yapar.

12.sınıfta bitirmek diye bir şart veya gereklilik yok şu an çalışıyorsa ve bitirmeye kararlıysa 12'de sadece deneme ile götürebilir şu ana kadar hiç kimseden bu tarz bir şey duymadım, saçmalık mantık olarak her yıl hem OBP hem de YKS için düzenli çalışmış birisi zaten 10.sınıf sonunda TYT bitirmiş olur o zaman onlar ne yapacak çalışmasınlar mı?

Hocam bildiğiniz üzere TYT biten bir şey değil bunu 2021'de de gördük sistem yanlış yaptırmak isterse bir şekilde yaptırıyor denemelerdeki soru tipleri genelde klasikleşmiştir bu soru tiplerinde sınırlı kalırsak sınavda yeni soru tiplerini yapamayabiliriz bu bağlamda soru bankası 12'de de çözülmelidir kanımca.

Hocam bildiğiniz üzere TYT biten bir şey değil bunu 2021'de de gördük sistem yanlış yaptırmak isterse bir şekilde yaptırıyor denemelerdeki soru tipleri genelde klasikleşmiştir bu soru tiplerinde sınırlı kalırsak sınavda yeni soru tiplerini yapamayabiliriz bu bağlamda soru bankası 12'de de çözülmelidir kanımca.
TYT bitmese bile belli bir zaman sonra net sınırı olur, o netlerin aşşağısına düşmezsin zaten burada 11.sınıfta yeterli kaynakları çözmesinden bahsediyoruz sadece 1 kitap değil, Denemelerde de gayet güzel sorular vardır, kaliteli denemeye girilmesi lazım yani belli bir net sınırından sonraki kısım kişinin kendisine bağlı ve o net sınırı büyük ihtimalle yeterli olur çünkü sınavın ana belirleyici faktörü AYT eğer 11 de TYT bitirir de 12.sınıf TYT denemesi + AYT giderse ve AYT +75 gelirse derece yapar. Arkadaşa önerim 11 de yeterli kitapları çözerse 12'de çok sık genel TYT ve branş denemesi çözüp yapamadığı soruları kaydetmesi ve geri dönüp dönüp çözmesi.

TYT bitmese bile belli bir zaman sonra net sınırı olur, o netlerin aşağısına düşmezsin zaten burada 11.sınıfta yeterli kaynakları çözmesinden bahsediyoruz sadece 1 kitap değil, denemelerde de gayet güzel sorular vardır, kaliteli denemeye girilmesi lazım yani belli bir net sınırından sonraki kısım kişinin kendisine bağlı ve o net sınırı büyük ihtimalle yeterli olur çünkü sınavın ana belirleyici faktörü AYT eğer 11 de TYT bitirir de 12.sınıf TYT denemesi + AYT giderse ve AYT +75 gelirse derece yapar. Arkadaşa önerim 11 de yeterli kitapları çözerse 12'de çok sık genel TYT ve branş denemesi çözüp yapamadığı soruları kaydetmesi ve geri dönüp dönüp çözmesi.

Hocam dediğimi tam anlamadınız sanırım benim dediğim şey kitaplarda olmasına rağmen denemelerde görülmeyen soru tipleri ayrıyeten kaliteli deneme konusunda piyasada denemesi kaliteli sayılabilecek kaç yayın var geçtiğimiz aylarda özellikle fende en kaliteli kaynaklardan biri olan(fizik ve kimyada en kalitelisi kanımca) aydın yayınlarının TYT denemesine girdim ve deneme vasatın altıydı 40 soru matematikten 2-3 tane yanlış soru vardı kalan 38 sorudan 32'si tek düzeleşmiş kalan 6'sı da sadece zor olsun diye konulan sorulardı fen konusunu açmıyorum bile 20 sorudan 2 tanesi müfredat dışıydı soruların bazılarının şıkları dahi aynıydı demem o ki piyasada kaliteli Türkiye geneli deneme kalmamış denebilir kaliteli denecek yayınlarda genelde birkaç ayda bir deneme yapıyor branş denemelerinden güzel olanlar var fakat onlarda genelde soru çeşidi katkısından çok süreyi düşürme odaklı çözülüyor bu nedenlerden dolayı soru bankasının gerekli olduğunu düşünüyorum.

Hocam dediğimi tam anlamadınız sanırım benim dediğim şey kitaplarda olmasına rağmen denemelerde görülmeyen soru tipleri ayrıyeten kaliteli deneme konusunda piyasada denemesi kaliteli sayılabilecek kaç yayın var geçtiğimiz aylarda özellikle fende en kaliteli kaynaklardan biri olan(fizik ve kimyada en kalitelisi kanımca) aydın yayınlarının TYT denemesine girdim ve deneme vasatın altıydı 40 soru matematikten 2-3 tane yanlış soru vardı kalan 38 sorudan 32'si tek düzeleşmiş kalan 6'sı da sadece zor olsun diye konulan sorulardı fen konusunu açmıyorum bile 20 sorudan 2 tanesi müfredat dışıydı soruların bazılarının şıkları dahi aynıydı demem o ki piyasada kaliteli Türkiye geneli deneme kalmamış denebilir kaliteli denecek yayınlarda genelde birkaç ayda bir deneme yapıyor branş denemelerinden güzel olanlar var fakat onlarda genelde soru çeşidi katkısından çok süreyi düşürme odaklı çözülüyor bu nedenlerden dolayı soru bankasının gerekli olduğunu düşünüyorum.

Dediğinizi anladım zaten ben yeterli kaynakların çözüldükten sonra sadece denemeye geçilmesini söyledim, ayrıca Aydın gibi sadece kimya da iyi olan bir yayının genel denemesi elbette kötü olacak. Ben sizin dediğinizi anladım söylemeye çalıştığım şey 12 de soru bankası çözmesi zorunlu değil, 11 de yeterli kaynakları çözerse 12 de deneme üzerinden ilerler ya da Eyüp b. Nin soru bankası tarzı kaliteli ve zor bir soru bankasını sona bırakır 12'nin başında çözer ve bir daha çözmez bence 11.sınıfta çalışmış biri aralık ve ocakta TYT soru bankası çözmemeli.

Ama elbette herkesin çalışma stili farklı, fikrinize saygı duyuyorum.

Hocam şu an 11.sınıfım ve 3D çözüyorum orijinal ve barışı 12ye bıraktım denemeler 35-40 arası geliyor genelde ve çevremden gördüğüm kadarıyla şunu söyleyebilirim ki 12.sınıfın 2. dönemine kadar TYT matematik soru bankası çözülmeli zaten 12.sınıfta kaynaklar hızlı eriyor.

Hocam sizce Bilgi Sarmal alsam nasıl olur yani yaşıt oldugumuz için sizin tavsiyeniz iyi olabilir yaza kadar Bilgi Sarmal'ı bitirip yazın Eyüp bnin yeni çıkaracağı geometri kitabını alıp geometri çalışırım 12 başında 1 adet orijinal gibi zor kaynak bitirip Full deneme ilerlerim böylece iyi olmaz mı şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı