TYT matematik konu anlatımlı kitap ile neler yapılabilir?

Anunswin

Hectopat
Arkadaşlar, 345 kitabına ve problemlere geçmek istiyorum ama altyapım pek yok bu yüzden TYT konu anlatımını dinleyip geçsem yapabilir miyim bu kitapları?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu anlatımı ile olmaz. Karekök 0 falan çöz.

Matematik konu anlatımı dinleyerek veya okuyarak yapılabilecek bir ders değil.

Arkadaşlar şöyle diyeyim o zaman aktif öğrenme yayınlar TYT matematik 0'dan başlayanlara kitabına başlasam onu çözerken de TYT konu anlatıma devam etsem olur mu?
Konu anlatımı ile olmaz. Karekök 0 falan çöz.

Hocam karekök 0 benim matematik problemlerini ve TYT matematiği yapabilmem için gereken öğretileri verir mi?

Arkadaşlar, 345 kitabına ve problemlere geçmek istiyorum ama altyapım pek yok bu yüzden TYT konu anlatımını dinleyip geçsem yapabilir miyim bu kitapları?

TYT matematik dediğin dört işlemden ibaret. Sadece problem ağırlıklı sorduğu için ÖSYM biraz göz korkuyor. Ama sorunun çözümüne bakınca bumuymuş bu soru dersin yani. Sadece biraz dikkat gerektiren bir sınav hepsi bu. O yüzden belli bir kaynaktan gitmene gerek yok (Çok kötü bir kaynak olmadığı sürece). Basit sorular barındıran kaynaklardan zorlara doğru soru çözme pratiği yaparak üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. Başarılar :).

YouTube'da bir sürü konu anlatım videoları var onları izle sonra aynı soruları çözmeyi dene çözdükten sonra kendi sorularını çöz temeli sağlam alarak git problemlere. Matematik soru çözerek yapılır bağzen 1 soruyu 1 saatte çözersin ama o sana çok şey katar.

YouTube'da bir sürü konu anlatım videoları var onları izle sonra aynı soruları çözmeyi dene çözdükten sonra kendi sorularını çöz temeli sağlam alarak git problemlere. Matematik soru çözerek yapılır bağzen 1 soruyu 1 saatte çözersin ama o sana çok şey katar.

Hocam problemler için aktif öğrenme ve antrenman ve matematik problemler kitabını almayı düşünüyordum ama karekök 0 nasıl?

@Anunswin, konu anlatımı üzerine bol soru çözmen gerekir. Önce seriden antrenmanlarla matematiğin 1. kitabını bitir, ikinci kitabını at kenara. Karekök 0'dan devam edebilirsin sonrasında da.

Geri
Yukarı