TYT matematik netim artmıyor

Sanemi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Konu çalışmama rağmen fen netlerim az da düzeldi lakin o kadar çalışmama ve konu bitirmeme rağmen TYT mat netlerim yükselmiyor. Her gün problem paragraf da çözüyorum. Ne yapmam lazım?

Konu çalışmama rağmen fen netlerim az da düzeldi lakin o kadar çalışmama ve konu bitirmeme rağmen TYT mat netlerim yükselmiyor. Her gün problem paragraf da çözüyorum. Ne yapmam lazım?

TYT matematikte konu çalışarak değil soru çözerek yükselir. Her konuda temeliniz varsa konu çalışmanıza gerek yok çünkü TYT matematik konusu bitmez zaten.

Yapamadığınız sorular hep aynı konulardan mı çıkıyor? Öyle oluyorsa konulara ağırlık verebilirsiniz hocam. Tyt matematikde önemli olan konuları bitirmek değil çok soru tarzı görmek önemli, soru çözüm videoları da izleyebilirsiniz.

@madelyn @preyy yani evet problem daha çok yani soruyu biliyorum nasıl yapacağımı ama işleme dökemiyorum denemeden çıktıktan sonra eve gelidiğimde bazı sorular yapabildiğimi fark ediyorum.

@madelyn @preyy yani evet problem daha çok yani soruyu biliyorum nasıl yapacağımı ama işleme dökemiyorum denemeden çıktıktan sonra eve gelidiğimde bazı sorular yapabildiğimi fark ediyorum.
Tyt matematik böyle bir illet işte, her sorunun çözümü farklı oluyor. Dediğim gibi çok soru tarzı görmek lazım, her denemenin analizini yapmak da önemli.

Denemede yapamadığın soruların çözümlerine hemen bakma. Kendin yeniden çözmeyi dene yapamazsan çözüme bak.

Geri
Yukarı