TYT matematik problem çözmesem ne olur?

Emiroo

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 78 gün gibi bir süre var zaten mezuna kaldım. Bu sene sadece TYT'ye girip seneye bırakacağım puanımı, yaklaşık 60 70 arası hedefliyorum. Matematikte problem çözmesem ne olur sizce? Yaklaşık 10 civarı soru geliyor ve günlük 50 problem çözmem ve konu çalışmam yaklaşık günlük 2 saate yakın zamanımı yiyor. Ben günde 10-12 saat TYT çalışıyorum ve zamanımı çözemeyeceğim şeylere ayırmak istemiyorum ve zorlanıyorum da. Problemden fedakarlık etmem mantıklı mıdır?

Ben de problemleri aksatmıştım ve geçen hafta başladım. Hız ve hareket problemlerindeyim. Günde 1 saat ayırıp konu se soru çalışsanız yapılamayacak bir konu değil. Üstüne bir tane de problem kitabı 3 ay içinde rahatça bitebilir. Ben problem kitabımı yarıladım mesela.

Önemine gelirsek bütün matematik soruları problem tarzı soruluyor. Problem tarzı olsa da, ben çözerim derseniz de 10 net gibi bir kayıp elde edersiniz. Zaten oran-orantıyı bildikten sonra problemler çerez gibi geliyor. Geç olmadan başlayın.

Problem çözmek en saçma aktivitelerden birisidir. Mantığı biliyorsanız bütün soruları çözersiniz. Hele ki para ve orantı sorularında, yüzde sorularında işlemi biliyorsanız yaparsınız. Pekiştirme mevzusu problem çözmede yok. Çözüyorsan çözüyorsundur. Çözemiyorsan çözemiyorsundur.

Ama sakın problemden feragat etme. Aşırı soru soruyorlar.

Ben de problemleri aksatmıştım ve geçen hafta başladım. Hız ve hareket problemlerindeyim. Günde 1 saat ayırıp konu se soru çalışsanız yapılamayacak bir konu değil. Üstüne bir tane de problem kitabı 3 ay içinde rahatça bitebilir. Ben problem kitabımı yarıladım mesela.

Önemine gelirsek bütün matematik soruları problem tarzı soruluyor. Problem tarzı olsa da, ben çözerim derseniz de 10 net gibi bir kayıp elde edersiniz. Zaten oran-orantıyı bildikten sonra problemler çerez gibi geliyor. Geç olmadan başlayın.
tyt mat hedefim 20 25 zaten 10 net kayıp dediğin 30 net civarına 70 günde kimse çıkamaz 25 bile çok
Bel kemiği problemler zaten.10 15 civarı soru çıkıyor hızlı yapmak lazım tyt süre ile savaşıyorsun. Zaten mezunum diyorsan salabilirsin ama günde 10 15 tane çözsen el pratikliği olur.
çözerken zorlanıyorum anlamıyoruym ekstra zaman vermem gerekiyor anlamam için
Problem çözmek en saçma aktivitelerden birisidir. Mantığı biliyorsanız bütün soruları çözersiniz. Hele ki para ve orantı sorularında, yüzde sorularında işlemi biliyorsanız yaparsınız. Pekiştirme mevzusu problem çözmede yok. Çözüyorsan çözüyorsundur. Çözemiyorsan çözemiyorsundur.

Ama sakın problemden feragat etme. Aşırı soru soruyorlar.
bilmiyorum ya çok sıkıntı

TYT matematik hedefim 20 25 zaten 10 net kayıp dediğin 30 net civarına 70 günde kimse çıkamaz 25 bile çok.

Niye çıkamasın ki? Hem mezunsanız geçen seneden bir temeliniz olmalıdır. Peki geometriniz ne durumda?

Çözerken zorlanıyorum anlamıyorum ekstra zaman vermem gerekiyor anlamam için.

Kolay bir problem soru bankası alın. İki haftada bitirirsiniz. Daha sonra orta seviyeden devam edersiniz. Anında problemleri anlayacaksınız diye bir şey yok.

Niye çıkamasın ki? Hem mezunsanız geçen seneden bir temeliniz olmalıdır. Peki geometriniz ne durumda?

Kolay bir problem soru bankası alın. İki haftada bitirirsiniz. Daha sonra orta seviyeden devam edersiniz. Anında problemleri anlayacaksınız diye bir şey yok.
tyt matematikte 75 günde 30 nete çıkmak için sadece tyt mat çalışmak gerekir ben tüm tytye çalıştığım için imkansıza yakın diyorum en az 3 kaynak bitirilmeli en az yada ultra zeka felan olunmalı. peki geometri çalışmayıp onun yerine problem çalışsam? son 20 günde geometri genel tekrar izleyip başlangıç tipi 3 4 soru yaparım bu daha mantıklı geldi

tyt matematikte 75 günde 30 nete çıkmak için sadece tyt mat çalışmak gerekir ben tüm tytye çalıştığım için imkansıza yakın diyorum en az 3 kaynak bitirilmeli en az yada ultra zeka felan olunmalı. peki geometri çalışmayıp onun yerine problem çalışsam? son 20 günde geometri genel tekrar izleyip başlangıç tipi 3 4 soru yaparım bu daha mantıklı geldi

Geometriyi genel tekrar izleyip halledemezsiniz. Geometri için soru çözmek gerekir. Ama üçgenleri hallettikten sonra hızlanırsınız. Geometri ve problemler sizi hızlandırır.

75 günde 30 nete çıkmak için illa SB çözmeye gerek yok ve imkansız da değil. Deneme alıp çözmelisiniz. Konu eksiğinizi belirleyip o konulara tekrar bakmalısınız. Hem bütün gününüzü vermenize gerek yok. 1 problem kitabında 900 soru varsa günde 30 soru çözerek 1 ayda problemler sizin için biter. Nasıl olsa azimle kalkan duvarı deler.

Hem TYT'nin zeka ile alakası yok. Hızlı karar verip sorun çözebiliyorsan TYT'yi yaparsın. Başarılar.

Geometriyi genel tekrar izleyip halledemezsiniz. Geometri için soru çözmek gerekir. Ama üçgenleri hallettikten sonra hızlanırsınız. Geometri ve problemler sizi hızlandırır.

75 günde 30 nete çıkmak için illa sb çözmeye gerek yok ve imkansız da değil. Deneme alıp çözmelisiniz. Konu eksiğinizi belirleyip o konulara tekrar bakmalısınız. Hem bütün gününüzü vermenize gerek yok. 1 problem kitabında 900 soru varsa günde 30 soru çözerek 1 ayda problemler sizin için biter. Nasıl olsa azimle kalkan duvarı deler.

Hem TYT'nin zeka ile alakası yok. Hızlı karar verip sorun çözebiliyorsan TYT'yi yaparsın. Başarılar.

Peki yine de sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı