TYT matematik yapamıyorum

Yeni nesil problemler okuduğunu anlama üzerine. Bu yüzden bu konuda yoğunlaşmak gerek. Zaman çöpe gitmesin diyorsanız yemeyin içmeyin mantık muhakeme üzerine çalışın. Abartmadan ALES paragraf ve mantık çözmeye çalışın. (Aşırıya kaçıp asıl konulardan uzaklaşmayın sakın.) Daha sonra işlem kurma kabiliyeti gerekli. Bunun için de klasik sorular üzerinde çalışmak lazım.
Mantık muhakeme derken hocam? Neyi kastediyorsunuz? Yks dil üzerinden gireceğim. Matematik netimin hedefime göre 25+ olmasını istiyorum. ALES benim için zor olur. Fidesi yarılamak üzereyim. Sizce fidesi bitirip ALES çözmek mi mantıklı yoksa şimdiden böyle zor sorular mi göreyim. Açıkçası paragraf seviyem ortalarda

Mantık muhakeme derken hocam? Neyi kastediyorsunuz? Yks dil üzerinden gireceğim. Matematik netimin hedefime göre 25+ olmasını istiyorum. ALES benim için zor olur. Fidesi yarılamak üzereyim. Sizce fidesi bitirip ALES çözmek mi mantıklı yoksa şimdiden böyle zor sorular mi göreyim. Açıkçası paragraf seviyem ortalarda
Tercümanlık mı hedefiniz?

@iepirm
İlk mesajınız TYT matematik üzerine olunca ben de matematik üzerine yorum yaptım. Hedefinizin ne olduğunu bilemediğimden de kendi yaptığımı anlattım. Okuduğumu anlamıyorum sanırsam demişsiniz. Mantık muhakeme'den kastım okunan metnin ne anlattığını irdelemek ne istediğini anlamaya çalışmak. Bunun da en güzel antrenmanı ALES paragraf ve mantık soruları gibi zor problemleri halletmeye çalışmak. Dediğim gibi günde bir tane mantık sorusu çözmeye çalışılırsa emin olun bu gayretin sonucunda yeni nesil matematik problemlerini anlamak daha kolay olacaktır. Ben 2016-2021 çıkmış tüm ALES paragraflarını ve mantık sorularını çözmüştüm. Ayrıca herkes Karekök çok temel ne gerek var yeni nesil çöz derken ben Karekök'ü çözmüştüm. Bana da çok şey kazandırmıştı. Dil konusunda bilgim yok maalesef. TYT'de görece iyi bir derece yaptığım için belki kendi yöntemlerim işe yarar diye yardımcı olmak istedim.
Gökteki yıldızları hedef alın ki ağaçtaki elma ayağınızın altında olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı