TYT matematik yapamıyorum

iepirm

Yoctopat
Daha fazla  
TYT matematik anlamıyorum, anlamayı geç yapamıyorum bile. En basitinden örnek verecek olursam; en kolay soruyu bile (hocalara göre )işleme dökemiyorum. Hoca çözdükten sonra " haa böyle mıymış? Nasıl yapamam" diye kendime kızıyorum. Bu yüzden matematiğe ortaokuldan beri önyargılıyim bunu kabul ediyorum. Ama uğraşmıyorum pek fazla da bunu da kabul ediyorum. Sanırım okuduğumu anlayamıyorum. Antrenmanlarla 1 kitabını hala çözmekteyim. Sizce bu kitabı bitirdikten sonra 2.sini de devam etmeli mi yoksa TYT matematik kolay seviye kitap mı alınmalı? Zamanimi açıkçası çöpe atmak da istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Antrenmanlarla matematik 1 ve 2'yi bitirin bence. 3 ve 4 biraz AYT matematik kısmına kayıyor. Antrenmanlardan sonra soru çözümleri izleyerek & kolay seviye bir TYT matematik kitabı çözerek devam edebilirsiniz.

Hocam bendede aynı sorun vardı. Bunun sebebi işlem yeteneğinin eksik olması. Ben yaz başında 2-3 net yaparken şuan 14-15 civarı yapıyorum. Ben tamamen Mert hocanın 70 tyt kampıyla ilerledim. Ek olarak hocanın soruya bakış açısını anlamak için Eyüp b gibi hocaların videolarını izlemekte fayda var.

Hocam bendede aynı sorun vardı. Bunun sebebi işlem yeteneğinin eksik olması. Ben yaz başında 2-3 net yaparken şuan 14-15 civarı yapıyorum. Ben tamamen Mert hocanın 70 tyt kampıyla ilerledim. Ek olarak hocanın soruya bakış açısını anlamak için Eyüp b gibi hocaların videolarını izlemekte fayda var.
Valla benim netlerim 2 3 5 yani. Bu yüzden matematige on yargım var

Antrenmanlarla matematik 1 ve 2'yi bitirin bence. 3 ve 4 biraz AYT matematik kısmına kayıyor. Antrenmanlardan sonra soru çözümleri izleyerek & kolay seviye bir TYT matematik kitabı çözerek devam edebilirsiniz.
Sağolun öyle yapacağım

Yeni nesil problemler okuduğunu anlama üzerine. Bu yüzden bu konuda yoğunlaşmak gerek. Zaman çöpe gitmesin diyorsanız yemeyin içmeyin mantık muhakeme üzerine çalışın. Abartmadan ALES paragraf ve mantık çözmeye çalışın. (Aşırıya kaçıp asıl konulardan uzaklaşmayın sakın.) Daha sonra işlem kurma kabiliyeti gerekli. Bunun için de klasik sorular üzerinde çalışmak lazım.

Geri
Yukarı