TYT Matematik yeni nesil sorular için öneriler

ThetisS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda matematikte 4-5 netin üzerine çıkamıyorum, sebebi ise yeni nesil sorularda sıkıntı çekiyorum. Konuyu çok iyi şekilde anlamama rağmen yeni nesil sorularda yapamıyorum; soru karşıma geldiği gibi tıkanıyorum. Bildiğiniz taktikleri ve önerileri sunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Problemler kısmında mı sorun yaşıyorsun? Sorunun problemler ise problem kitabı almanı öneririm. Karekök problemler kitabı diğer problemlere göre hafiftir. Genel matematik sorunun varsa öncelikle Antrenmanlarla Matematik veya Matematik 0 kitaplarını, o kitapları bitirince de üstüne bir tane Çözüm 3D, Endemik, Apotemi veya Karekök çözdün mü TYT Matematik en az 30 net yaparsın.

Merhaba kardeşim ben matematik öğretmeniyim. Öncelikle temel matematik denilen ( yeni nesil olmayan sorular) konuları iyice pekiştirmen lazım yeni nesil sorular zaten bunların problemle süslenmiş hali eğer işin işlem odaklı kısmını sular seller gibi halledebilecek bir durumda değilsen yeni nesilleri anlamazsın. Konuyu eski tarzda öğren ve sorularını fazlasıyla çöz öyle yeni nesil tarza geç acele etmeden. Misal şu an ders verdiğim öğrencilerin konularını eski nesilde iyice öğretip işlem becerisi kazandırtıp ardından o konuları en baştan tekrar ediyorum yeni nesil sorular eşliğinde.

Yeni nesil konuların arka planı aslında klasik, sadece ana fikri anlaman gerekiyor, bunun için okuduğunu anlaman yani TYT Türkçe paragraf sorularını iyi yapman lazım, ikinci olarak senin zaten temelinde sıkıntı var, seviyene göre bir kitap alıp temelini pekiştirmen lazım, şimdi sana kaynak öneriyorum;

Eğer tamamen sıfırsan antrenmanlarla matematik 1 alacaksın, eğer bu kadar sıfır değilsen karekök 0 aldıktan sonra bir de karekök matematik soru bankası alacaksın, bu ikisi senin temelini bir güzel halledecek, daha sonra 345 yayınları TYT soru bankası alacaksın ve netlerin 20-25 civarına çıkacak.

4-5 net yapıyorsan genel olarak temelin sıkıntı demektir. Bu kadar düşük net yapman normal değil. Yeni nesil sorulardan önce konuyu anlamanı ve klasik soruların bir kısmını çözmeni öneririm. 15-20 net yapmak çok zor değil ama ondan sonra zorlaşır.

Geri
Yukarı