TYT Matematikte Yeni Nesil Sorular Nasıl Çözülüyor?

Tamam hocam eğer ki ben denemeye girmeden yani 10:15 geçenden önce atarsanız bakarım yoksa saat 1'de denemeden çıkmış oluyorum o zaman bakarım.
Tamamdır hocam, erkenden ulaşmaya çalışacağım.
Hocam AYT için bu kadar hızlı olmayın derim eğer 0'dan başladıysanız TYT matematikte 25 üstünü görün önce tabii hedefinize göre değişir bu durum.
Bence de 25 üstü görmeden AYT'ye geçilmez. Şu anda 2 ila 3 net yapıyorum hep. xd

Tamamdır hocam, erkenden ulaşmaya çalışacağım.

Bence de 25 üstü görmeden AYT'ye geçilmez. Şu anda 2 ila 3 net yapıyorum hep. xd.

Kaynak olarak ne çözüyorsunuz? Geometri dışında bakacaksak 30 soru içinde en az 15'ini yapmak istiyorsanız 345 yayınları hem konuları öğrenmeniz hem de pratik yapmanız için çok iyi bir yayın.

Kaynak olarak ne çözüyorsunuz? Geometri dışında bakacaksak 30 soru içinde en az 15'ini yapmak istiyorsanız 345 yayınları hem konuları öğrenmeniz hem de pratik yapmanız için çok iyi bir yayın.
Evet onu kullanıyorum şu anda, sanırım bırakacağım. Daha basit bir yayına geçip çözeceğim. Ondan sonra çözmeyi düşünüyorum onu.

IMG_20220604_124941.jpg

Örnek bir soru. @botstepz

Hocam galiba sorunun cevabı 20 ondan emin olayım ona göre anlatacağım.

Ben yine de açıklayım çünkü muhtemelen doğru buldum. Böyle bir soruda en önemli kısım alanlarının farkı uzunluklarının farkı kısmı. Buradan direkt çıkarmanız gereken 2 formül var. Birisi a = b+1 diğeri ise a^3 = b^3 denklemleri. Normalde bunları denklem üzerinden çözmeye çalışırsanız daha zorlu olur o yüzden bu tarz sorularda direkt değer vererek ilerlemek bence daha iyi. İlk aklıma 4^3-3^3 geldi ama alan eşitliğini sağlamadığı için 5^3-4^3'ü denedim ve zaten oradan A ve B değerleri çıktı. Bu değerleri bulmak ise biraz göz aşinalığı ve tekrar istiyor. Misal ben 3 tane kaynak bir sürü TYT denemesi çözdüğüm için değerleri görmem daha kolay oluyor. Zaten genelde böyle formülleştirilemeyen soruları da denemelerde pek göremezsiniz zaten kaynaklar bunları alışman ve aşinalığın olsun diye sorar.

Son düzenleme:

Ben yine de açıklayım çünkü muhtemelen doğru buldum. Böyle bir soruda en önemli kısım alanlarının farkı uzunluklarının farkı kısmı. Buradan direkt çıkarmanız gereken 2 formül var. Birisi a = b+1 diğeri ise a^3 = b^3 denklemleri. Normalde bunları denklem üzerinden çözmeye çalışırsanız daha zorlu olur o yüzden bu tarz sorularda direkt değer vererek ilerlemek bence daha iyi. İlk aklıma 4^3-3^3 geldi ama alan eşitliğini sağlamadığı için 5^3-4^3'ü denedim ve zaten oradan A ve B değerleri çıktı. Bu değerleri bulmak ise biraz göz aşinalığı ve tekrar istiyor. Misal ben 3 tane kaynak bir sürü TYT denemesi çözdüğüm için değerleri görmem daha kolay oluyor. Zaten genelde böyle formülleştirilemeyen soruları da denemelerde pek göremezsiniz zaten kaynaklar bunları alışman ve aşinalığın olsun diye sorar.
Okurken içim açıldı hocam. Böylesine delice Matematik bilen insan gördükçe daha çok bağlanıyorum şu derse. Bu arada cevap doğruymuş. teşekkür ederim. <3
Matematiği zor yapan şey işlemler değil, n*let olası hikaye kısmıdır. Bol bol klasik soru çöz mantığı kavra sonra geç onlara.

345 :D Çok seviyorum bu kitabı bende de var çok zevkli çözmesi.
Cengiz Holding :D

Yeni konular

Geri
Yukarı