TYT matematikte en kolay 5 konu nedir?

realizmx

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. TYT matematikte çok konu eksiğim var ve bu yüzden az ve öz çalışarak kesin net edecek konulardan puan kasmak istiyorum.
Sizce en kolay 5 konu nedir matematikte?

En kolay 5 konunun net kazandıracağını nereden biliyorsunuz? Şu konulardan soru çıkma ihtimali çok yüksek, o yüzden şunlara çalışın:
Kümeler, mantık, fonksiyonlar, polinomlar, permütasyon ve kombinasyon, 2. dereceden denklemler, üslü sayılar.

Her girdiğim denemede kesin fonksiyon, mantık ve küme sorusu oluyor. Diğerlerinden de zaman zaman çıkıyor.

En kolay 5 konunun net kazandıracağını nereden biliyorsunuz? Şu konulardan soru çıkma ihtimali çok yüksek, o yüzden şunlara çalışın:
Kümeler, mantık, fonksiyonlar, polinomlar, permütasyon ve kombinasyon, 2. dereceden denklemler, üslü sayılar.

Her girdiğim denemede kesin fonksiyon, mantık ve küme sorusu oluyor. Diğerlerinden de zaman zaman çıkıyor.

Saydıgın konular tam tersı cıkma ıhtımalı en dusuk veya cıkan soru sayısı en az olan konular :D
Problemler en onemlı kısım ardından temel kavramlar ve üçgenler. Gerı kalan konular ıse esıt derecede onem arz edıyor denilebilir.

Sizce en kolay 5 konu nedir matematikte?
En kolayı dıye bır sey yok matematıkte, tamamen yapmak ıstedıklerı sınav tarzına bagımlısın. Her konunun mufredat dahılınde cok zor soruları bulunuyor.

Problem ve Geometri çalış.

Saydıgın konular tam tersı cıkma ıhtımalı en dusuk veya cıkan soru sayısı en az olan konular :D
Problemler en onemlı kısım ardından temel kavramlar ve üçgenler. Gerı kalan konular ıse esıt derecede onem arz edıyor denilebilir.

En kolayı diye bır şey yok matematıkte, tamamen yapmak ıstedıklerı sınav tarzına bagımlısın. Her konunun mufredat dahılınde cok zor soruları bulunuyor.

Bende bir garipsedim arkadaş hangi denemeye girmiş diye... Şu an temel kavramları bitirdim bugün itibarıyla problemlere başladım bir 15-20 net alsam benim için yeterli problemlerde bir tavsiyen var mıdır acaba? Her sene 10-13 net arasında soru bu problem konularından geliyor. 2 hafta içerisinde genel konu tekrarı yapılır mı problemlerde sayı, kesir, yaş, yüzde...

@563834 hocam sizce problemler 2 haftada biter mi?

Problem ve geometri çalış.

Temel kavramlara ne kadar zaman ayırmaliyim.

Son düzenleme:
Bende bir garipsedim arkadaş hangi denemeye girmiş diye... Şu an temel kavramları bitirdim bugün itibarıyla problemlere başladım bir 15-20 net alsam benim için yeterli problemlerde bir tavsiyen var mıdır acaba? Her sene 10-13 net arasında soru bu problem konularından geliyor. 2 hafta içerisinde genel konu tekrarı yapılır mı problemlerde sayı, kesir, yaş, yüzde...

@563834 hocam sizce problemler 2 haftada biter mi?

Temel kavramlara ne kadar zaman ayırmaliyim.
Hocam problemleri 1 hafta da da halledersin, temel kavramlar konusunu iyi öğrendiysen tabi. bende YKS öğrencisiyim bakalım.

TYT Matematik zaten problemlerden oluşuyor, o yüzden problemleri hiç eklemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı