TYT Matematik'te nasıl bir yol izlenmeli?

omeerbey

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, direkt konuya girmek istiyorum. TYT matematik adına sadece 345 ve a-C-i-l soru bankasını bitirdim.
Şu an Bilgi Sarmal'ın branş denemelerini 75 dakika süreyle (her denemede biraz azaltıyorum) çözüyorum ve genel olarak 25-30 net arası bir sonuç geliyor.

Geometrideki katı cisimler dışında hiçbir eksik yok. İstisnasız her gün 1 deneme çözüyorum. Hedefim 35+ net ama nasıl arttıracağımı bilmiyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, direkt konuya girmek istiyorum. TYT matematik adına sadece 345 ve a-C-i-l soru bankasını bitirdim.
Şu an Bilgi Sarmal'ın branş denemelerini 75 dakika süreyle (her denemede biraz azaltıyorum) çözüyorum ve genel olarak 25-30 net arası bir sonuç geliyor.

Geometrideki katı cisimler dışında hiçbir eksik yok. İstisnasız her gün 1 deneme çözüyorum. Hedefim 35+ net ama nasıl arttıracağımı bilmiyorum.
Problemler idir büyük ihtimal sorun, günlük 1 2 test problem çözmek işe yarayabilir. Hem çözme süreniz kısalır hem netler artar (inşallah).

Şu anki piyasayı bilmiyorum ama Acil problem ile Apotemi problem güzeldi. Toprak yayınları vardı bir de. Çözülür yani.
Bir şey daha sormak istiyorum. Bazı özel sebepler yüzünden Ayt'ye yeni başlamak zorunda kaldım. 11'im kötü değil ama ayrıntıları unutmuşum. Ağır bir programla yetiştirebilir miyim? ( Hedefim 70+ )

Bir şey daha sormak istiyorum. Bazı özel sebepler yüzünden Ayt'ye yeni başlamak zorunda kaldım. 11'im kötü değil ama ayrıntıları unutmuşum. Ağır bir programla yetiştirebilir miyim? ( Hedefim 70+ )
Biyoloji ve kimya için ağır bir program gerekir. Fizikle matematik çok ağır değillerdi benim için. Çalışmanızın karşılığını er ya da geç alırsınız, o yüzden yetişebilecekmiş gibi kendinizi programlayıp öyle çalışmanızı tavsiye ederim. Psikoloji bir yana, gerçekten de ağır bir program ve verimli çalışmayla yetişebileceğinizi düşünüyorum.

Devam et Bilgi Sarmal bitince Deneme analizi yap Orijinal TYT Matematik al analiz sonucuna göre en çok yanlış yaptığın konulara ondan direkt gir tüm kitabı çözmeye gerek yok.

Tüm konuları bir kere bitirdiyseniz direkt problem sorularına yönelebilirsiniz. Problem soruları bir veya birden fazla konunun çıktığı sorular olduğu için aynı konuda, örneğin problem çözüyorsunuz ve sürekli EBOB-EKOK lazım olan sorularda zorluk yaşıyorsanız dönüp o konuya bakabilirsiniz. Böylece sürekli konu tekrarı yapmak yerine hem fazlaca problem çözmüş olursunuz hem de eksik konularınızı tespit etmiş olursunuz. Tabii ki EBOB-EKOK çalışmaya döndünüz ve hala olmuyorsa onun da temeli olan asal çarpanlarına ayırma, onu da hala yapamıyorsanız 4 işlem/çarpım tablosuna dönmeniz gerekir. Örneğimi özellikle uçuk bir yerden veriyorum ki, temele dönmeniz gerekebileceğini unutmayın. Gerekmediğinde de baştan baştan konu tekrarı yapıp kalan vaktinizi harcamayın. İyi çalışmalar.

Devam et Bilgi Sarmal bitince Deneme analizi yap Orijinal TYT Matematik al analiz sonucuna göre en çok yanlış yaptığın konulara ondan direkt gir tüm kitabı çözmeye gerek yok.
3 soru bankası fazla olmaz mı şuan çok yoğun ayt çalışıyorum zamanım olacağını sanmıyorum.

3 soru bankası fazla olmaz mı şuan çok yoğun ayt çalışıyorum zamanım olacağını sanmıyorum.
Fazlaca yanlış yaptığınız konular için dedim zaten netiniz yüksek 1-2 konu anca olur kitabı almanıza gerek bile kalmaz fotokposini çıkarır hızlıca halledersiniz.

Geri
Yukarı