TYT Netimi Nasıl Artırabilirim?

Kimse 2 sene sonraki sınav için kaç net gerektiğini bilemez.
daha bu sene gereken netler 10-15 civarında arttı geçen seneye göre.

İstediğin yer için ne kadar çalışman gerektiğini bilebilirsin sadece.

Benim şahsi önerim Boğaziçi-koç-bilkent-itü Bilgisayar mühendislikleri olacaktır.
Zaten puanlarında ciddi farklar yok buradan bakabilirsin Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları
Tabi senin fikrin.

Yani hedefin yüksek bu sene 11'i bitirmekle olucak iş değil bence 11i bitirmek benim 2-3 ayımı anca almıştı.

Bence sen bu sene TYT netini 100 Üzerine çıkarmakla uğraş, aynı zamanda bu sene işlediğin konuları takip et okulla birlikte.

seneye 110 üstüne çıkarmak kolay olur.

O hocalarının söylediği netler yetmez kandırmışlar seni taban puanlara bak sonra yeter dedikleri netlerle puanını hesapla bakalım yetiyor mu.

YKS Puan Hesaplama

Kimse 2 sene sonraki sınav için kaç net gerektiğini bilemez.
daha bu sene gereken netler 10-15 civarında arttı geçen seneye göre.

İstediğin yer için ne kadar çalışman gerektiğini bilebilirsin sadece.

Benim şahsi önerim Boğaziçi-koç-bilkent-itü Bilgisayar mühendislikleri olacaktır.
Zaten puanlarında ciddi farklar yok buradan bakabilirsin Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları
Tabi senin fikrin.

Yani hedefin yüksek bu sene 11'i bitirmekle olucak iş değil bence 11i bitirmek benim 2-3 ayımı anca almıştı.

Bence sen bu sene TYT netini 100 Üzerine çıkarmakla uğraş, aynı zamanda bu sene işlediğin konuları takip et okulla birlikte.

seneye 110 üstüne çıkarmak kolay olur.

O hocalarının söylediği netler yetmez kandırmışlar seni taban puanlara bak sonra yeter dedikleri netlerle puanını hesapla bakalım yetiyor mu.

YKS Puan Hesaplama
Bu sene YKS'ye girecek bir arkadaşım ile 2 haftada bir TYT denemesi yaparak kendimizi geliştirmeyi düşünüyoruz. Sizce başka ne yapabiliriz? Bu arada merakımdan soruyorum hala okuyor musunuz, okuyorsanız nereyi okuyorsunuz?

Bu sene içerisinde deneme çözmenin ciddi artısı olacağını sanmıyorum.
Ayda bir kaliteli bir deneme çözerek eksiklerinizi tespit etmeniz yeterli olucaktır.
Seneye düzenli deneme çözmek daha Kârlı olur.
Bir önceki mesajımda da belirtiğim gibi son 10 yılın ygs-msü-tyt-ales sorularını ciddi şekilde çözmek en büyük artıyı sağlayacaktır. ciddi şekilden kastım dediğim gibi o soruları yalayıp yutmak.
ve hedeflerinize göre de tyt matematikte 38 üzeri yapmanız gerekiyor ki ayt'de 35 üzeri olabilsin.
Bunun için ileri matematik soruları çözebilirsiniz tyt için.
Matematik klubünü önerebilirim burada veya araştırıp zor soru bankalarına bakabilirsiniz.
TYT matematiği bu sene sonuna kadar 38-40 aralığına sabitleyebilirsen seneye denemelerle tyt'yi stabil tutarsın zamanını boşuna almaz.
Türkçenin önerileri klasiktir zaten bol soru devamlı soru çözmek gibi.
ama paragrafla ilgili şimdilik bir önerim olmaz onu seneye zaten hergün çalışacaksın her sabah paragraf çözeceksin.
o yüzden bu sene dil bilgisini komple aradan çıkarmak mantıklı olur.

ve en önemlisi dediğimin gibi fiziği fullemen veya 1-2 hata yapma şansın var bunun için 11-12 dahil tüm fizik konularını bitir ve kafana yatarak öğren seneye bunları öğrenmek için vakit kaybetme çok vakit alır pratik ve üst düzey soru çözümleri yaparsın seneye.

hayır okumuyorum, çalıştığım alan eğitim ve yks.
ve matematiğe de çok ilgim olduğu için biliyorum bu konuları.

11. sınıfa geçtim hocam.
Şu anlık 80 TYT yapabiliyorum. Net başarımı nasıl arttırabilirim?
11 deyken 80 mi? Dostum çok iyi yapıyorsun. Ben bu sene gireceğim ve şuanlık 50 civarı yapıyorum. Sınavda 75 civarı yapmayı düşünüyorum. Tabi hedefin ne bilmiyorum ama 11 deyken 80 yapmak çok iyi bence. İlk 100k'ya girip yazılım/bilgisayar bölümü istiyorum.

11 deyken 80 mi? Dostum çok iyi yapıyorsun. Ben bu sene gireceğim ve şuanlık 50 civarı yapıyorum. Sınavda 75 civarı yapmayı düşünüyorum. Tabi hedefin ne bilmiyorum ama 11 deyken 80 yapmak çok iyi bence. İlk 100k'ya girip yazılım/bilgisayar bölümü istiyorum.
Kendinizi çok iyi geliştirmedikçe işsiz kalacaksınız.

Kendinizi çok iyi geliştirmedikçe işsiz kalacaksınız.
Bilgisayara karşı inanılmaz ilgim var ve kod yazarken çok zevk alıyorum. Şu lanet sınavdan kurtulursam hayatım yazılım olacak inşallah. Birkaç dili ileri seviyede bilen, iyi bir github profili olan aynı zamanda photoshop vs. yetenekleri de olan birisini diplomasında "Odtü" veya "İtü" gibi yerler yazmıyor diye işsiz bırakacaklarını sanmıyorum. En iyi yerde okuyanın en iyi yazılımcı olacağı gibi çok yanlış bir algı var. Hiç üniversite okumayan birisi yazılım konusunda ODTÜ'de okuyan birisinden daha iyi olabilir. Bu iş tamamen kendinizi geliştirmeye bakıyor.

Bilgisayara karşı inanılmaz ilgim var ve kod yazarken çok zevk alıyorum. Şu lanet sınavdan kurtulursam hayatım yazılım olacak inşallah. Birkaç dili ileri seviyede bilen, iyi bir github profili olan aynı zamanda photoshop vs. yetenekleri de olan birisini diplomasında "Odtü" veya "İtü" gibi yerler yazmıyor diye işsiz bırakacaklarını sanmıyorum. En iyi yerde okuyanın en iyi yazılımcı olacağı gibi çok yanlış bir algı var. Hiç üniversite okumayan birisi yazılım konusunda ODTÜ'de okuyan birisinden daha iyi olabilir. Bu iş tamamen kendinizi geliştirmeye bakıyor.
Yazdığımdan ne anladınız acaba?

Geri
Yukarı