TYT netlerim artmak yerine düşüyor

Ben eşit ağırlık öğrecisiyim ama sayısal öğrecisi olan arkadaşlarımda benimle benzer gittiler. O nedenle bir sakınca olacağını düşünmüyorum. Sadece şunu eklemek istiyorum: Çok fazla konu ve kısıtlı zaman olmasından dolayı fen için çözülecek fazladan testleri de günlere yayabilirsin. Yani her gün fizik-kimya-biyoloji üçlüsünden birer test çözsen 1 haftada fazladan 21 test çözmüş olursun. 1 haftada fenden bonus testler dışında toplamda 6 test çözdüğünü düşünürsek toplamda 27 tane test çözmüş olursun. Sayılara takılma kendin için en uygun test adeti neyse o kadar çöz. Ben sadece örnek vermek istedim.

Sağ olun hocam çok eksiğim var. Şu an hedefim olan sıralama çok zor geliyor. Matematik TYT-AYT 30 net hedefim fakat 10 netim var, hiç o kadar arttıran görmedim. Umarım başarabilirim, güne başlayınca hangi derse konuya başlayacağımı bilemiyorum hepsinde eksik olduğumdan.

Sağ olun hocam çok eksiğim var. Şu an hedefim olan sıralama çok zor geliyor. Matematik TYT-AYT 30 net hedefim fakat 10 netim var, hiç o kadar arttıran görmedim. Umarım başarabilirim, güne başlayınca hangi derse konuya başlayacağımı bilemiyorum hepsinde eksik olduğumdan.
Evet haklısın. Yani temelin iyi değilse üzülerek söylüyorum ki matematikte 30 net bandına çıkman zor olacaktır. Ama imkansız da değil.
Çalışırsan emeklerinin karşılığını mutlaka alırsın. Başarının ne zaman geleceği belli olmaz. O nedenle asla pes etme. "Ben bu kadar yapabiliyorum" deme. Sınırlarını zorla. Ama tüm bunları kendini bunaltmadan yap.

Bu arada kendine mutlaka bir ders programı hazırla.

Evet haklısın. Yani temelin iyi değilse üzülerek söylüyorum ki matematikte 30 net bandına çıkman zor olacaktır. Ama imkansız da değil.
Çalışırsan emeklerinin karşılığını mutlaka alırsın. Başarının ne zaman geleceği belli olmaz. O nedenle asla pes etme. "Ben bu kadar yapabiliyorum" deme. Sınırlarını zorla. Ama tüm bunları kendini bunaltmadan yap.

Bu arada kendine mutlaka bir ders programı hazırla.
Tüm yardımınız için sağolun tekrardan hocam, dershanemden yardım alacağım yeni program oluşturmak için.

Çalışmaya devam, eğer iyi bir sonuç gelirse sene sonu yazarım buraya...

Geri
Yukarı