TYT netlerim neden artmıyor?

Sadece paragrafmı çözüyorsunuz? Anladığım o çünkü yazdığınızdan. Konu çalışın, fizik kimya biyoloji en az 2-3 soru çözersiniz sadece konuyu bilerek bile. Genelde yoruma dayalı oluyor TYT. Sosyalde deneme çözün, çalışılacak pek bir şeyi yok. Çalışmayı deneseniz felsefe bile çok vaktinizi alır, yoruma dayalı olanları çözün.

Hocam tyt de her soru eşit zaten. Benim tavsiyem matematikten de basit olan birkaç konuya bakın derim. 7 8 net ordan gelebilir. Türkçe 20 net gayet iyi, fakat bir ders üzerine yoğunlaşmak bazen kötü sonuçlar doğurabilir. Dediğim gibi net sayısını matematikten de almaya çalışın

Sadece paragrafmı çözüyorsunuz? Anladığım o çünkü yazdığınızdan. Konu çalışın, fizik kimya biyoloji en az 2-3 soru çözersiniz sadece konuyu bilerek bile. Genelde yoruma dayalı oluyor TYT. Sosyalde deneme çözün, çalışılacak pek bir şeyi yok. Çalışmayı deneseniz felsefe bile çok vaktinizi alır, yoruma dayalı olanları çözün.

Hocam bu söylediklerinizi yaparsam istediğim netleri görür müyüm?

Hocam TYT de her soru eşit zaten. Benim tavsiyem matematikten de basit olan birkaç konuya bakın derim. 7 8 net oradan gelebilir. Türkçe 20 net gayet iyi, fakat bir ders üzerine yoğunlaşmak bazen kötü sonuçlar doğurabilir. Dediğim gibi net sayısını matematikten de almaya çalışın.

Hocam en son denemede 15 net Türkçe 5 net sosyal geldi.

Arkadaşlar şu an 20 net yapıyorum birkaç haftadır paragraf çözmeme rağmen netlerim artmıyor. Türkçede 25 net sosyalde 10 net Fen'de 5 net yapmam gerek, sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

TYT fizik sorularının çoğu kolay gözükmesine rağmen aldatıcı olabiliyor önerim TYT kimya ve biyolojiden sık sorulan basit ezber soruları not alın ilk sorular öyle oluyor genelde.

Hocam bu söylediklerinizi yaparsam istediğim netleri görür müyüm?

Hocam en son denemede 15 net Türkçe 5 net sosyal geldi.

Çalışmanıza ve kapasitenize bağlı, konuları bilmediğiniz için yapamadığınızı düşünüyorsanız yaparsınız. Sosyalde genel tekrar bakın bir de, coğrafyada özellikle çok işe yarıyor coğrafi özellikler vs. bir de üstteki arkadaşın belirttiği gibi matematiğede bakın, genelde ilk 20 sorusu kolay oluyor denemelerin.

Çalışmanıza ve kapasitenize bağlı, konuları bilmediğiniz için yapamadığınızı düşünüyorsanız yaparsınız. Sosyalde genel tekrar bakın bir de, coğrafyada özellikle çok işe yarıyor coğrafi özellikler vs. bir de üstteki arkadaşın belirttiği gibi matematiğede bakın, genelde ilk 20 sorusu kolay oluyor denemelerin.

Peki hocam bu saatten sonra Full paragraf çözmek mantıklı mı yoksa dil bilgiside mi çalışayım?

TYT ilgiyi vermediğin zaman bir anda seni arkadan bıçaklayan sevgili gibidir. TYT için sürekli ona ilgiyi vermen lazımdır. AYT kraldır candır ne çalışırsan odur. Bence AYT çalış.

Paragraf günlük 20-30 soru yeterli, düzenli çözmen ve çözüm videolarına bakıp farklı yorumları görmen gerek. Dil bilgisi 10 soru falan çıkar genelde, ben hiç anlamam. Yapabilirim diyorsanız bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı