TYT paragraf çalışma tavsiyesi

ScorFy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xigmatec Grip 650W // MSI B560M A Pro // MSI RTX 3060 12GB Ventus 2X OC // 11400F // Gskill 3200 MHZ // Kingston NV2 1 TB + 500 GB Toshiba HDD 2.5 inch // SteelSeries Aerox 3 Wireless // JBL Quantum 610 // G213 Prodigy // Asus VG258QR + MSI MP241X // Logitech G923 + Shifter
Merhaba 11. sınıf öğrencisi olarak TYT'yi bitirmek istiyorum. Tüm dersleri aynı anda yapamadığımı o yüzden sırasıyla giderek yapmayı hedefliyorum. Öncelikle türkçeden başlamaya karar verdim. Türkçeyi de 2'ye ayırıp paragraf ve dil bilgisi olarak değerlendiriyorum. Paragraf netlerimi arttırmam için ne önerirsiniz? Ne yapmam gerekli?

Paragraf çözmeyi ve okuduğunu anlamayı öğrenmek gerekli. Bir de kitap okuyarak beyninizi sakinliğe alıştırmanız iyi olabilir.

Paragraf çözmeyi ve okuduğunu anlamayı öğrenmek gerekli. Bir de kitap okuyarak beyninizi sakinliğe alıştırmanız iyi olabilir.

Kitap okuma kültürüne hakim biri değilim, ancak bildiğim şeylerden birisi kitap okumak değil ne tür kitap okuduğunun önemli olduğu. Ne tarzda kitap okumamı önerirsiniz?

Daha bol bol vaktin var. Paragraf için günde 40 soru çözmen dahi yeterli şu an.

Şu anda TYT'yi bitirmeye çalışıyorum. En azından 90 net civarında bu seneyi kapatmak istiyorum. Bahsettiğim gibi sırayla ders ders devam etmek istiyorum. Yine de teşekkür ederim.:)

Kitap okuma kültürüne hakim biri değilim, ancak bildiğim şeylerden birisi kitap okumak değil ne tür kitap okuduğunun önemli olduğu. Ne tarzda kitap okumamı önerirsiniz?

Şu anda TYT'yi bitirmeye çalışıyorum. En azından 90 net civarında bu seneyi kapatmak istiyorum. Bahsettiğim gibi sırayla ders ders devam etmek istiyorum. Yine de teşekkür ederim.:)

Hız ve Renk yayınlarının paragraf kitabını öneririm. 34 doğru yapmamı sağladı gerçekten sağlam bir kaynak.

Yani hocam orada benim demek istediğim şey uzun yazılar okumaya alışmak için kitap okuyun demekti. O yüzden ne tür olduğu çok önemli değil şuan için, önemli olan beynin kitap okurken sabretmeyi öğrenmesi. Tabii kaliteli kitaplar da artı sağlar

Tarzınızı ben bilemem bunu siz bilebilirsiniz ama öneri olarak Fahrenheit 451, Hayvan Çiftliği, Fareler ve İnsanlar, Semerkant, Doğu'nun Limanları, Kuyucaklı Yusuf, Kürk Mantolu Madonna, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Satranç, Sherlock Holmes kitapları ve bence gayet akıcı olduğu için Gurur ve Önyargı önerebilirim.

Yani hocam orada benim demek istediğim şey uzun yazılar okumaya alışmak için kitap okuyun demekti. O yüzden ne tür olduğu çok önemli değil şu an için, önemli olan beynin kitap okurken sabretmeyi öğrenmesi. Tabii kaliteli kitaplar da artı sağlar.

Tarzınızı ben bilemem bunu siz bilebilirsiniz ama öneri olarak fahrenheit 451, hayvan çiftliği, fareler ve insanlar, semerkant, doğu'nun limanları, kuyucaklı Yusuf, kürk mantolu madonna, bilinmeyen bir kadının mektubu, satranç, Sherlock Holmes kitapları ve bence gayet akıcı olduğu için gurur ve ön yargı önerebilirim.

Buradaki çoğu kitabı okudum. Sherlock Holmes kitaplarını inceleyeceğim. Tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı