TYT sınavına nasıl çalışılmalı?

Just Gamer

Picopat
Yer
Gakkoşlar Diyarı Elazığ
Daha fazla  
Merhaba 10.sınıfım yaz tatilinde TYT çalışmak istiyorum ama kafamda bayağı karmaşık sorular var.

Yaz tatilinde 9.sınıf ve 10.sınıf konularımı yoksa direkt TYT adı altında olan konularamı çalışayım?

Yaz tatilinde 9. ve 10.sınıf çalışacağım doping hafıza alınır mı yoksa YouTube'daki videoları dinleyip konuyu pekiştirip test çözsem yaz tatilinde TYT çalışmak için yeterli midir?

Yaz tatilinde hangi kitapların testini çözmeliyim 9. 10.sınıf kitapları mı yoksa TYT kitaplarımı almalıyım?

10.sınıftayım şu an yazın TYT konularını bitirsem yeter mi? (9.ve 10.sınıf) AYT çalışmalı mıyım?
Yaz tatili günleri boyunca günde kaç saat çalışırsam TYT konularını bitiririm?
11.sınıfta dershaneye gitmeli miyim?

Sizinde önerilerinizi almak isterim nasıl çalışmalıyım geç kaldım mı çalışmak için? Hangi olanakları kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 11.sınıftayım 2 yıldır doping hafıza kullanıyorum ve YKS hazırlığı yapıyorum, bana kalırsa seninde YKS hazırlığı yapmanı öneririm. Geç falan kalmadın sakin ol. 😂 ama bu yaz çalışmaya başlaman fark yaratabilir. Tüm sorduğun soruların cevabı doping hafıza'da var. Mesela konuları kaç saatlik çalışmayla bitirebileceğini hesapladıkları yazılım var. Kendine özel çalışma programı da oluşturabiliyorsun sistemden. Oyunlaştırılmış ders formatları var eğlenceli yani. Tavsiye ederim.

Bende 11.sınıftayım 2 yıldır doping hafıza kullanıyorum ve YKS hazırlığı yapıyorum, bana kalırsa seninde YKS hazırlığı yapmanı öneririm. Geç falan kalmadın sakin ol. 😂 ama bu yaz çalışmaya başlaman fark yaratabilir. Tüm sorduğun soruların cevabı doping hafıza'da var. Mesela konuları kaç saatlik çalışmayla bitirebileceğini hesapladıkları yazılım var. Kendine özel çalışma programı da oluşturabiliyorsun sistemden. Oyunlaştırılmış ders formatları var eğlenceli yani. Tavsiye ederim.
Örnek videolarını dinledim ama anlamadım yani konuyu anlatma şeklini anlamadım beğenmedim.

Şu an 10. sınıfa çalış sadece, yazın 9. sınıfı tekrar edersin. Ek olarak günlük paragraf + problem çözüp kitap okusan yeter. Haftanın bir gününü de dinlenmeye ayırmayı unutma.

Hemen TYT kitapların başlama bence elinde 9 ve 10 kitapları varsa onları bitir, sonra TYT kitapları alabilirsin. AYT çalışmaya 11 olunca başlarsın. 11. sınıfta sadece o senenin konularını bitirsen ve TYT derslerini iyice halletsen yeterli olur, 12 dersleri için acele etme.

Devlet okulundaysan ve durumun iyiyse dershane yerine kaliteli, sınav odaklı çalışan özel okula geçsen çok daha iyi olur.

TM bölümü için Doping Hafıza, MF için Raunt öneriliyor ama bence ikisini de gerek yok.

Direkt TYT adı altında olan konular çalış. AYT'ye bakma. Bol bol kitap oku. YouTube'daki videolar yeterli olur. Elinde bitmemiş 9 ve 10. sınıf kitapları varsa onları çöz TYT kitaplarını sonra alırsın. Günde 2-3 saat çalışsan yeterli olur. 11. sınıfta bence dershaneye gitmelisin. Bol bol deneme çözülen bir dershane olursa iyi olur.

12. sınıf olarak konuşuyorum. Bu yaz günde başta sona bir TYT tekrarı yapmalısın. 9-10 değil de TYT kitapları çözmen daha iyi çünkü TYT soru tiplerini anlamaya başlarsın. Kitap da okursan gayet yeterli olur. 11. sınıfa başladığında da sadece 11. sınıf konularına odaklan. Eğer tam olarak kavramazsan 11. sınıfı, senin için büyük sıkıntı olur.

Şu an 10. sınıfa çalış sadece, yazın 9. sınıfı tekrar edersin. Ek olarak günlük paragraf + problem çözüp kitap okusan yeter. Haftanın bir gününü de dinlenmeye ayırmayı unutma.

Hemen TYT kitapların başlama bence elinde 9 ve 10 kitapları varsa onları bitir, sonra TYT kitapları alabilirsin. AYT çalışmaya 11 olunca başlarsın. 11. sınıfta sadece o senenin konularını bitirsen ve TYT derslerini iyice halletsen yeterli olur, 12 dersleri için acele etme.

Devlet okulundaysan ve durumun iyiyse dershane yerine kaliteli, sınav odaklı çalışan özel okula geçsen çok daha iyi olur.

Tm bölümü için doping hafıza, mf için raunt öneriliyor ama bence ikisini de gerek yok.

Teşekkürler paragraf kitabım var ama problem kitabım yok onun yerine paragraf+dilbilgisi çözsem olur mu?

Hayır olmaz. Dil bilgisi ve problemler çok farklı birbirinden. Problemler kitabı almalısın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı