TYT sözel kaç günde biter?

arcaozen

Hectopat
Merhaba.
TYT sözeli çok hızlı bitirmem ve ardından AYT'e geçmem lazım.
Gazetecilik istiyorum ve 40kmin sıralama yapmam lazım.
Temelim sıfır denemez az çok biliyorum.
Günde ortalama 5 saat çalışma ile ne kadar yol alırım?
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba.
TYT sözeli çok hızlı bitirmem ve ardından AYT'e geçmem lazım.
Gazetecilik istiyorum ve 40kmin sıralama yapmam lazım.
Temelim sıfır denemez az çok biliyorum.
Günde ortalama 5 saat çalışma ile ne kadar yol alırım?
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
2 ay yeterli olur, vakit kalırsa tekrar edersiniz.

5 saatin hakkını verirsen hedefine ulaşırsın. Düzenli paragraf, ses bilgisi, problem geometri çöz, arada da tyt fen deneme çözümü izle iyice analiz et. Millet 9 10 saat çalışıyorum diyor falan, çoğu adam akıllı 3 4 saat çalışıyordur. En azından bizim zamanımızda öyleydi.

Hocam yanlış anlamayın ama sanki okusanızda faydası olmaz bu arada 1 aya TYT bite zaten bilgi sorusu yok. Matematik fen hiç çözmem demeyin kimya basittir fende ona bakın o güzel puan getirtir. Matematiktende problem kitabı alın bir tane çünkü tek sözelle bu işler yürümez az bilgin olsun. Biyoloji okuma yap hatta şimdi 1 hafta fen çalış kimya biyoloji bir daha en son hafta bak en azından oradan 5 net garanti gelir. Mat problem kitabı al dediğim gibi çöz oradanda en azından 10 net civarı çıkartırsın. Paragraf çöz ve dil bilgisini önce çalış. Felsefe ve dine TYT kapsamında sadece önemli kelimeler var onları bilsen yeterli sonra zaten AYT için daha fazlasını çalışacaksın bir de coğrafya genelden başla her şeyiyle çalış iyi olur tarihte öyle. 2 aya biter az çalışsan bile.

Geri
Yukarı