TYT-AYT Kaç Günde Biter?

Rehber Matematik kanalını izlemeyi bırakman iyi olmuş. Adamın anlatışına gıcık oluyorum. Yani tamam eyvallah öğrenciler için uğraşıyor da iki cümle ders anlatıyor sonra araya konuyla dersle alakasız cümleler sokuyor. Üstelik anlattığı konuya fazla temelden başlıyor. Sayısal olsan bu netlerle kesinlikle yetiştiremezsin derdim ama eşit ağırlıkmışsın. Gerçekçi konuşmam gerekirse ilk yüz bine girmen çok zor dostum. Netlerin kötü, vakit çok çok az kaldı. Telaş yaptırmak istemiyorum ama bende aynı hataya düşmüştüm ve geç kaldığımı fark edip mezuna kalmıştım. Yine de ne kadar çalışırsan senin için o kadar avantaja dönüşür. Başarılar.

Rehber Matematik kanalını izlemeyi bırakman iyi olmuş. Adamın anlatışına gıcık oluyorum. Yani tamam eyvallah öğrenciler için uğraşıyor da iki cümle ders anlatıyor sonra araya konuyla dersle alakasız cümleler sokuyor. Üstelik anlattığı konuya fazla temelden başlıyor. Sayısal olsan bu netlerle kesinlikle yetiştiremezsin derdim ama eşit ağırlıkmışsın. Gerçekçi konuşmam gerekirse ilk yüz bine girmen çok zor dostum. Netlerin kötü, vakit çok çok az kaldı. Telaş yaptırmak istemiyorum ama bende aynı hataya düşmüştüm ve geç kaldığımı fark edip mezuna kalmıştım. Yine de ne kadar çalışırsan senin için o kadar avantaja dönüşür. Başarılar.

Hocam peki çalışma sürecinde önemli dediğiniz, bu hataya düşme dediğiniz püf noktalar var mı?
Nasıl bir düzende çalışmalıyım? Atıyorum mesela TYT Matematik çalışmaya başladım. Matematik bitene kadar diğer derslerden ilerlemeli miyim? (coğrafya-Türkçe vs.) Yoksa Sadece Matematik üzerine yoğunlaşıp matematik bitince mi diğer derslere başlamalıyım?

Yok hocam. O arkadaşın temeli sağlamdır. Başka türlü hayatta yetişmez.
temeli dedigin normal anadolu lisesinden çıkmayız hocam cocuk haylaz bir cocuktu yani gözümün önündeki kişiydi ben tıp kazandıgını duyunca bile çok şaşırmıstım son 6 ay kala AYT başlamış cocuk sadece.

Senin arkadaşının büyük ihtimalle en kötü hali 15-20 AYT 25 TYT mat yapardı bu arkadaş 5-7 TYT Mat yapıyormuş aynı şey değil.
Hocam temeli yoktur eminim o da sıfırdan başlamıstır sınava cünkü caliskan biri degildi.

180 gün TYT -AYT için gayet yeterli hocam 60 günde TYT'yi halletseniz 120 günde AYT'yi halledersiniz biter zaten sınav son 6 ay kazanılır.

60 günde TYT 120 günde AYT bittiğini size kim söylüyor Allah aşkına? Bir kere TYT bitmez arkadaşlar TYT'de bitme gibi bir konu söz konu değil TYT sınavdan çıkıca biter bunu unutmayın. AYT'ye gelince de sene sonuna kadar temelin yoksa çok çalışsan bile 60 neti geçemezsiniz.

60 günde TYT 120 günde AYT bittiğini size kim söylüyor Allah aşkına? Bir kere TYT bitmez arkadaşlar TYT'de bitme gibi bir konu söz konu değil TYT sınavdan çıkıca biter bunu unutmayın. AYT'ye gelince de sene sonuna kadar temelin yoksa çok çalışsan bile 60 neti geçemezsiniz.
Hocam sizler cok garipsiniz gerçekten millet eski sınav sisteminde lys ye son 3 ay kala bakıp yine iyi sıralamalar yapıyordu ki konular daha ağırken bile saglam calisan adam istedigi netlere her türlü ulaşır.

Hocam sizler cok garipsiniz gerçekten millet eski sınav sisteminde LYS'ye son 3 ay kala bakıp yine iyi sıralamalar yapıyordu ki konular daha ağırken bile saglam calisan adam istedigi netlere her türlü ulaşır.

Kardeşim aklını kullan git derece yapanları izle kaç tanesi 0 durumdayken sadece 6 ay çalışıp kazanmış. 6 ayda yapılan sınav olsa millet mal mı da özellikle son 2 sene hayvan gibi sınava çalışsın bir siz akıllısınız sanki.

Geri
Yukarı