TYT Sosyal için tavsiyeler

Diğer derslere bakmaktan sosyali çok boşladım. Netlerim genelde 6-8 arası. Tavsiyeniz varsa beklerim. Amacım sadece genelde hep çıkan konulardan gitmek ama sizin farklı bir tavsiyeniz varsa beklerim.
Genellikle çıkan konulardan gitmeniz mantıklı. Ama diğer konuları da boşlamayın derim, zira basit de olsa bu sene uzun zamandır sormadıkları "Dünya'nın şekli ve hareketleri" konusundan soru sordular.

Genellikle çıkan konulardan gitmeniz mantıklı. Ama diğer konuları da boşlamayın derim, zira basit de olsa bu sene uzun zamandır sormadıkları "Dünya'nın şekli ve hareketleri" konusundan soru sordular.
Tavsiye ettiğiniz YT kanalı var mı? Yoksa illa kaynak almamı mı tavsiye edersiniz? Kısa ve öz anlatan kanal olursa iyi olur.

Sosyalin acelesi yok. Önce Türkçe ve Matematiği hallet. Sosyali son aya bile bırakabilirsin. Şahsen ben son ay halletmiştim.
Açıkçası son aya bırakmak istemiyorum. Son ayın stres ve zorluğu ile altından kalkamam.
Her biri için ayrı soru bankası da çözemem. Bana bir sosyal özet kitabı ve deneme önerirsen iyi olur. Bu şekilde pekiştirmeyi düşünüyorum. Türkçeyi baya hallettim. Matematik ile de uğraşıyorum 😅.

Açıkçası son aya bırakmak istemiyorum. Son ayın stres ve zorluğu ile altından kalkamam.
Her biri için ayrı soru bankası da çözemem. Bana bir sosyal özet kitabı ve deneme önerirsen iyi olur. Bu şekilde pekiştirmeyi düşünüyorum. Türkçeyi baya hallettim. Matematik ile de uğraşıyorum 😅.

Son aya konunun kalmayacağını var sayarak demiştim.

Apotemi Sosyal özetini son iki hafta okuyup 3D Sosyal denemesini çözmüştüm. 16 tane işaretledim TYT'de.

Soru bankası çözme. Özet okuyup deneme çöz. Özet videoları da işe yarar. Son gece izlediğim din özeti 1 kavram sorusunu yapmamı sağlamıştı.

Tavsiye ettiğiniz YT kanalı var mı? Yoksa illa kaynak almamı mı tavsiye edersiniz? Kısa ve öz anlatan kanal olursa iyi olur.
Hocam pek çoğu maalesef uzun ve müfredata uyan şekilde anlatıyor, ancak gelen sorular basit yorum düzeyi ile yapılabilir sorular. Sosyalden pek zorlamadılar, bu saatten sonra da öyle olacağını sanmam.

Soru kaynaklarına gelecek olursak orada da eleştirilecek şekilde ayrıntılı sorular çıkabiliyor. Bu konuda net bir önerim yok, çünkü sınava hazırlanırken ekstra sosyal bilgiler çalışmadım. Bende olanlar zaten yeterli geliyordu.

TYT sosyali şimdiden çalışman aslında mantıklı değil ama illa çalışmak istiyorum diyorsan, tarih için Onur Gece adlı bir yt hocası var videoları kısa TYT-AYT videoları çekiyor ben Ramazan Yetgin izlerken videoların çokluğundan yakınırken keşfettim bu sene bence gayet iyi bir hoca. Coğrafya ve diğer derslere hiç bakmadım. Soru bankası çözmene gerek yok birkaç sosyal denemesi alıp çözmen yeterli olur.

Geri
Yukarı