TYT Sosyal ve fen için garanti konular nedir?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
TYT'ye az zaman kaldı biraz geç başladım ve şu anda konularımı yetiştirmeye çalışıyorum.
Coğrafya olarak garanti konular kampını tarihte ise.
İlk ve orta çağda Türkler, islamiyetin yayılışı, milli mücadele ve inkılap çalışıyorum.
Fen için neye yoğunluk vermeliyim? Fizik hariç.

TYT de en çok çıkan/her zaman çıkan konulara bakabilirsiniz.
  • Kimya Bilimi
  • Periyodik Tablo
  • Maddenin Halleri
  • Kimyasal Türler Arası Etkileşimler
  • Karışımlar
  • Canlıların Sınıflandırılması
  • Hücre Bölünmeleri ve Üreme
  • Kalıtım
  • Ekosistem Ekolojisi
En az 7-8 soru gelir bu listeden

TYT de en çok çıkan/her zaman çıkan konulara bakabilirsiniz.
  • Kimya Bilimi
  • Periyodik Tablo
  • Maddenin Halleri
  • Kimyasal Türler Arası Etkileşimler
  • Karışımlar
  • Canlıların Sınıflandırılması
  • Hücre Bölünmeleri ve Üreme
  • Kalıtım
  • Ekosistem Ekolojisi
En az 7-8 soru gelir bu listeden
hocam matematik de temelim az diyebilecek kadar var.
hangi konulara ağırlık vereyim 5-10 net çıkarsam iyi

En çok çıkanlar şunlar;
  • Açılar ve Üçgenler 5 Soru
  • Temel Kavramlar 2 Soru
  • Rasyonel Sayılar 2 Soru
Genelde mutlaka bir sorusu olanlar;
  • Olasılık
  • Oran-Orantı
  • Köklü Sayılar
  • Üslü Sayılar
  • Mutlak Değer
  • Basit Eşitsizlikler

Bende aynı şekil sınava hazırlanıyorum baya geç oldu ama hayat şartları :) . Hedefim 1 milyona girebilmek tyt üzerinden sizce yapabilir miyim?
inanır ve çalışırsan neden olmasın

En çok çıkanlar şunlar;
  • Açılar ve Üçgenler 5 Soru
  • Temel Kavramlar 2 Soru
  • Rasyonel Sayılar 2 Soru
Genelde mutlaka bir sorusu olanlar;
  • Olasılık
  • Oran-Orantı
  • Köklü Sayılar
  • Üslü Sayılar
  • Mutlak Değer
  • Basit Eşitsizlikler
hocam deneme çözmeye konuları bitirdikten sonra mı yapayım ?
mesela türkçeyi bitirdim deneme çözeyim mi?

yoksa ne zaman çözeyim

Son düzenleme:
Bende aynı şekil sınava hazırlanıyorum bayağı geç oldu ama hayat şartları :). Hedefim 1 milyona girebilmek TYT üzerinden sizce yapabilir miyim?

Yakın zamanda 60 günde 60 net programı paylaştık, bir bakın isterseniz kafanıza yatarsa uygularsınız. TYT'de en çok çıkan konuların yer aldığı bir program. Bakınız Sorunuzun cevabı istikrarlı ve iştiyaklı bir çalışma ile çok daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.
hocam deneme çözmeye konuları bitirdikten sonra mı yapayım ?
mesela türkçeyi bitirdim deneme çözeyim mi?

yoksa ne zaman çözeyim
Deneme çözmek için kritik bir eşik yok aslında, hiçbir şey bilmeden çözülmez tabi ama bir bazaliniz varsa şimdiden ara ara deneme çözebilirsiniz. Diğer türlü konular bitsin çözeyim derseniz sınav çok yaklaşmış olur.
Türkçe bittiyse sadece Türkçe denemesi çözebilirsiniz iki günde bir tane olacak şekilde.

Yakın zamanda 60 günde 60 net programı paylaştık, bir bakın isterseniz kafanıza yatarsa uygularsınız. TYT'de en çok çıkan konuların yer aldığı bir program. Bakınız Sorunuzun cevabı istikrarlı ve iştiyaklı bir çalışma ile çok daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Deneme çözmek için kritik bir eşik yok aslında, hiçbir şey bilmeden çözülmez tabi ama bir bazaliniz varsa şimdiden ara ara deneme çözebilirsiniz. Diğer türlü konular bitsin çözeyim derseniz sınav çok yaklaşmış olur.
Türkçe bittiyse sadece Türkçe denemesi çözebilirsiniz iki günde bir tane olacak şekilde.
şuan da sosyal tarafında garanti konulara çalışıyorum onlar bittikten sonra deneme çözmeye başlayacağım.
türkçe konularım az kaldı gene de günde 1 deneme çözerim

Deneme çözmek için kritik bir eşik yok aslında, hiçbir şey bilmeden çözülmez tabii ama bir bazaliniz varsa şimdiden ara ara deneme çözebilirsiniz. Diğer türlü konular bitsin çözeyim derseniz sınav çok yaklaşmış olur.

Bakıyorum hemen. <3

Şimdi inceledim gerçekten yararlı bir program.

Şimdi inceledim gerçekten yararlı bir program.
Hocam 1 güne tek konu yerine 2 konu yapsak?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı