TYT sosyale ne zaman çalışılmalı?

TM için biraz zor iş. Sen TM'ye ağırlık ver fene pek bakma.
TYT'nin feni zor değil. Mesela sadece TYT kimya'ya ağırlık verirsen 2 haftada biter tüm konular. Ama sadece tek ders çalışmak sıkar bunu tüm fen derslerine yayıp çalışarak en fazla 2 ayda bitirirsin adam akıllı çalışırsan. Konular bittikten sonra da düzenli tekrar yapman lazım çünkü çok çabuk unutuluyor. Örnek olarak servisteyken falan aç defteri oku.

TYT'nin feni zor değil. Mesela sadece TYT kimya'ya ağırlık verirsen 2 haftada biter tüm konular. Ama sadece tek ders çalışmak sıkar bunu tüm fen derslerine yayıp çalışarak en fazla 2 ayda bitirirsin adam akıllı çalışırsan. Konular bittikten sonra da düzenli tekrar yapman lazım çünkü çok çabuk unutuluyor. Örnek olarak servisteyken falan aç defteri oku.
Bilmiyorum genelde fen derslerinin kazulet gibi konu anlatım kitapları olur almıştım ama bakmaya üşenmiştim.

Ben yazın bir günde coğrafyayı bitirip sene içerisinde de tarih ve coğrafyadan haftada 1'er derse girdim, martta okullar tatil olduktan sonra ( 2020'de girmiştim ) her gün 3-4 branş denemesi çözdüm ve 20/20 yapmıştım sosyalde. Temeli oturttuktan sonra bol deneme çözmek beni çok ileri taşıdı diyebilirim. Şimdi biraz temel atıp bol deneme çözersen 16-17 netten az yapmazsın zaten.

Geri
Yukarı