TYT Türkçe fullemek için planım nasıl?

Emiroo

Hectopat
Merhabalar, 2022 YKS'ye hazırlanıyorum. Bu sene mezunum ve hiç çalışmadım (bireysel sorunlardan). Şimdi eşit ağırlığa geçtim hedefim ilk 5 bin. Bunun için TYT Türkçe fullemek istiyorum. Aşağıda ki düz mantık planım sizce nasıl? Ayrıca planlarıma son derece uyarım sıkıntı olmaz ve buna ek olarak 21 gün hızlı okuma kursu alacağım.

3 Türkçe + 3 paragraf + çıkmış sorular soru bankaları + 250+ deneme.

Bu hedefe sınava 8 ay kala ulaşıyorum. Geri kalan sürede de deneme çözmeyi planlıyorum. Not: Düzenli bir tekrar sistemim var unutmamak için.

Eşit ağırlığa geçtiysen o kadar Türkçe kasacağına AYT edebiyat ve genel matematik kasmanı öneririm.
Teoride sokaktan adam çevirsem 30 net Türkçe yapabilmeli. Dil bilgisi olmayan soru miktarı o civarda.

AYT edebiyat benim için çok rahat yani onu daha rahat fulleyebilirim ama TYT Türkçe de özellikle dil bilgisi hiçbir zaman yapamadığm bir konu. 3/3 değil de belki 2/2 yaparım kaynak sayısını denemeyi arttırırım. Matematik zaten önem vereceğim için onu ayrı bir başlıkta konuşacağım.

Bence kitap okumayı insanlar fazla abartıyor. Ben sınava girenler arasında belki hayatında o ana kadar okunan kitap sayısına bakıldığında 3 basamaklı bir yerdeydim. Türkçede 25 netim bile yok.
Hızlı okuma kursu ve paragraf sorularını çözmenin çok daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

50 paragraf aşırı gereksiz ve zaman israfı bence ama yine de sen bilirsin.

Kitabı nasıl okuduğun önemli burda. Yavaş yavaş, yata yata okuyorsan çok da bir şey bekleme.

TYT Türkçe değil, AYT Edebiyat ve Matematik kas. Özellikle AYT Edebiyatta aşırı ezber var, kolay gelsin.

Günde 10 paragraf gayet yerinde bu arada.

Bence kitap okumayı insanlar fazla abartıyor. Ben sınava girenler arasında belki hayatında o ana kadar okunan kitap sayısına bakıldığında 3 basamaklı bir yerdeydim. Türkçede 25 netim bile yok.
Hızlı okuma kursu ve paragraf sorularını çözmenin çok daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Sınav senem olduğu için kitap okumayı düşünmüyorum onun yerine paragraf. Sınav senem olmasa okurdum.
50 paragraf aşırı gereksiz ve zaman israfı bence ama yine de sen bilirsin.

Kitabı nasıl okuduğun önemli burada. Yavaş yavaş, yata yata okuyorsan çok da bir şey bekleme.

Ben kitabı zevk aldığım için okuduğum için yani bir katkı amacı beklemediğim için aynen dediğin şekilde okuyorum :d
TYT Türkçe değil, AYT Edebiyat ve Matematik kas. Özellikle AYT Edebiyatta aşırı ezber var, kolay gelsin.

Günde 10 paragraf gayet yerinde bu arada.
AYT Edebiyat kolay be hocam ben ezber yapabiliyorum sorun yok TYT süre sıkıntısı olduğu için zor

4 paragraf 2 deneme + ALES'leri bitirmeme rağmen hala 30 barajını geçemiyorum. Plan yapmayın. Kitap okuyun.

Belki benim en büyük hatam okumamak oldu. 11. sınıfta kitap okuyarak paragrafı hallediyordum. Bu sene vakit olmadığından okuma fırsatım da olmadı.

AYT edebiyat benim için çok rahat yani onu daha rahat fulleyebilirim ama TYT Türkçe de özellikle dil bilgisi hiçbir zaman yapamadığm bir konu. 3/3 değil de belki 2/2 yaparım kaynak sayısını denemeyi arttırırım.

Dil bilgisi için denemelerden gidin. Kitap gereksiz. Ben şahsen faydasını göremedim. Denemelerle analiz etmesi de daha kolay oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı