TYT Türkçe Paragraf Nasıl Çözülür?

199908

Kilopat
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. TYT Türkçe'de paragraf çözmeyi neredeyse hiç bilmiyorum tekniğini de hiç bilmiyorum aynı şekilde.

Her gün düzenli paragraf çözersen bu işi halledersin. Zaman tutarak çalış ve bir soruyu anlamasan bile hızlı oku. Böyle yapa yapa hızlı okuyup anlamaya başlıyorsun. Teknik kısmı sana kalmış soru çözdükçe kendi tekniğini ediniyorsun. Eğer imkan varsa hızlı okuma eğitimi al. Her gün kitap okumaya çalış, gözler tembel kalmamalı ve zihnin açılır.

İlk sayfada 2-3 soruyu art arda anlamadığında sakın panikleme, hemen gözüne kestirdiğin kısa sorulara yönel. O basit soruları işaretledikçe özgüvenin de artıyor sınav anında. Bir de emin ol gerçek sınav anında en iyi Türkçe netini çıkarıyorsun. Ben 2 sene girdim sınava ikisinde de denemelerden daha iyi yaptım. İlk sene 28 net, ikinci sene 31 net. Denemelerde hep 24 net falan geliyordu.

Sınavda 35 net yaptım(2 paragraf yanlış).İşin olayı tamamen kaliteli kaynağa bağlı(gerekirse çıkmış ales soruları).Günde 50 100 falan çözmeye gerek yok.20-30 ideal zaten mantığı kavrayınca bir süre sonra paragrafa konsantre olabiliyorsun

Yeni konular

Geri
Yukarı