TYT Türkçe ve dil bilgisi arasındaki fark nedir?

Hamza41

Decapat
Daha fazla  
Kitap alacağım. Fakat TYT Türkçe ne içeriyor? Dil bilgisi ne içeriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT Türkçe'de 30 paragraf sorusu ve 10 tane dil bilgisi sorusu içerir. Paragraf sorularında boşluk doldurma, konuyu bulma, başlık bulma gibi şeyler var. Dil bilgisinde noktalama işaretleri, zarf, zamir, sıfat/isim/zarf fiil, fiil, isim yani temel dil bilgisi konuları var.

TYT Türkçe'de 30 paragraf sorusu ve 10 tane dil bilgisi sorusu içerir. Paragraf sorularında boşluk doldurma, konuyu bulma, başlık bulma gibi şeyler var. Dil bilgisinde noktalama işaretleri, zarf, zamir, sıfat/isim/zarf fiil, fiil, isim yani temel dil bilgisi konuları var.
Ben paragraf kitabı alacağım fakat üstüne dil bilgisi de almak istiyorum ama tyt türkçe kitabının ne farkı var?

Ben paragraf kitabı alacağım fakat üstüne dil bilgisi de almak istiyorum ama tyt türkçe kitabının ne farkı var?
Kitaptan kitaba göre değişir. TYT Türkçe yazıyorsa herhalde hem paragraf hem de dil bilgisi vardır diye tahmin ediyorum.

Öncelikle benim önerim paragraf ve dilbilgisi kitabını ayrı ayrı almanızdır ancak muhtemelen tyt türkçe kitabında konu konu dil bilgisi ve ayrıca paragraf diye de ayrı bi konu altında paragraf soruları da yer alıyor olabilir. Eğer hem oaragraf hem dilbilgisi sorularını aynı anda görmek istiyorsanız tyt türkçe denemeleri satın alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı