TYT ve AYT için konu anlatımı kanal önerisi

ShaRpMT

Hectopat
Daha fazla  
Seneye sınava gireceğim ve şimdiden başlamak istiyorum. 3. sınıf makine bölümü öğrencisiyim. Yani meslek lisesinde okuduğum için çoğu dersi görmüyorum ki seneye staja gideceğim için okula da gitmeyeceğim. 9. sınıf uzaktan eğitim olduğu için o seneye ait hiçbir şey bilmiyorum. O yüzden 0'dan başlayacağım. Sınava girmiş olanlar veya çalışanlar, sizler hangi kanalları kullanıyorsunuz?

TYT için:
❤️ Matematik | Rehber Matematik (Temel atmak için çok iyidir, çok zorlamaz ama konuyu kavramanda yardımcı olur),Mert Hoca,Eyüp B[Fazla zekiler(?) kullanıyormuş genelde]

❤️ Fizik | fiziklebarış,VIP Fizik

❤️ Kimya | Meschemy Kimya

❤️ Geometri | Kenan Kara,Nurtaç Hoca (Biraz farklı bir anlatımı var😁)

❤️ Biyoloji | Biosem,Selin Hoca,Dr. Biyoloji

❤️ Türkçe | Deniz veya Rüştü Hoca

❤️ Coğrafya | Coğrafyanın Kodları

❤️ Tarih | Sosyal Kale (Pek bilmiyorum ama denk geldiğim videoları güzeldi)

❤️ Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi + Felsefe | Açıkçası bunlar için çok fazla kanal yok,zaten biraz ezber ders oldukları için kendin güzel kaynaklardan çalışabilirsin.

Hocam matematik için Eyüp b. Ama düzeyiniz iyiyse eğer temelim yarım yamalak derseniz rehber matematikten izledikten sonra Eyüp b.
Fizik için Özcan aykın kazanımlardan gidiyor ve MEB dışı bir şey yok.
Biyoloji için Dr. Biyoloji kesinlikle.
Kimya için kimya adası ve benim hocamdan dinleyebilirsiniz.

TYT için:
❤️ Matematik | rehber matematik (temel atmak için çok iyidir, çok zorlamaz ama konuyu kavramanda yardımcı olur),mert hoca, Eyüp b[Fazla zekiler(?) kullanıyormuş genelde]

❤️ Fizik | fiziklebarış, VIP fizik.

❤️ Kimya | meschemy kimya.

❤️ Geometri | kenan kara, nurtaç hoca (biraz farklı bir anlatımı var😁)

❤️ Biyoloji | biosem, selin hoca, dr. Biyoloji.

❤️ Türkçe | deniz veya rüştü hoca.

❤️ Coğrafya | coğrafyanın kodları.

❤️ Tarih | sosyal kale (pek bilmiyorum ama denk geldiğim videoları güzeldi)

❤️ Din kültürü ve ahlak bilgisi + felsefe | açıkçası bunlar için çok fazla kanal yok, zaten biraz ezber ders oldukları için kendin güzel kaynaklardan çalışabilirsin.
Kimya için kimya adası uygun mudur?

Eyüp B konuyu fazla anlatmaz sorular üstünde gider yani temelinizi onunla atmak biraz saçma olur.

Hocam bu arada şunu da belirteyim ben de meslek lisesi mezunuyum ve en iyisini yapıyorsunuz eğer şimdi başlamazsanız çok sıkıntı çekersiniz.

TYT için:
❤️ Matematik | Rehber Matematik (Temel atmak için çok iyidir, çok zorlamaz ama konuyu kavramanda yardımcı olur),Mert Hoca,Eyüp B[Fazla zekiler(?) kullanıyormuş genelde]

❤️ Fizik | fiziklebarış,VIP Fizik

❤️ Kimya | Meschemy Kimya

❤️ Geometri | Kenan Kara,Nurtaç Hoca (Biraz farklı bir anlatımı var😁)

❤️ Biyoloji | Biosem,Selin Hoca,Dr. Biyoloji

❤️ Türkçe | Deniz veya Rüştü Hoca

❤️ Coğrafya | Coğrafyanın Kodları

❤️ Tarih | Sosyal Kale (Pek bilmiyorum ama denk geldiğim videoları güzeldi)

❤️ Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi + Felsefe | Açıkçası bunlar için çok fazla kanal yok,zaten biraz ezber ders oldukları için kendin güzel kaynaklardan çalışabilirsin.
Eyüp B konuyu fazla anlatmaz sorular üstünde gider yani temelinizi onunla atmak biraz saçma olur.

Hocam bu arada şunu da belirteyim ben de meslek lisesi mezunuyum ve en iyisini yapıyorsunuz eğer şimdi başlamazsanız çok sıkıntı çekersiniz.
Çok teşekkür ederim. En kısa zamanda bu kanallara bakacağım.

Hocam matematik için Eyüp b. Ama düzeyiniz iyiyse eğer temelim yarım yamalak derseniz rehber matematikten izledikten sonra Eyüp b.
Fizik için Özcan aykın kazanımlardan gidiyor ve MEB dışı bir şey yok.
Biyoloji için Dr. Biyoloji kesinlikle.
Kimya için kimya adası ve benim hocamdan dinleyebilirsiniz.
Örneklerle anlatıyor işte.
Ben aynısını Matematiğin Güler Yüzü için düşünmüştüm.

Geri
Yukarı