TYT video izlemeden halledilir mi?

YKS öğrencisi

Picopat
Katılım
7 Ocak 2022
Mesajlar
534
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Arkadaşlar yeniden sınava gireceğim. Çok kararsızım TYT kitapları alacağım ama YouTube'dan götürsem zaman kaybı mı? Yoksa video izlemeden halledilir mi?
 

kyujin

Centipat
Katılım
25 Ağustos 2022
Mesajlar
1.296
Çözümler
4
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Dostum çalışma stilinle alakalıdır. Eğer video senin için zaman kaybı ise izlemezsin denemeler çözersin. Ya da çok konu eksiğin vardır video izleyip anlaman gerekir. Çok spesifik sorular sormayın. Bunu kendiniz bilmeniz gerek. Şunu söyleyebilirim konuları iyice bilmen şart TYT de zamanla yarışıyorsun her şeyin kısayolunu ve konuları sular seller gibi bilmen gerek.
 

punkt

Hectopat
Katılım
10 Nisan 2020
Mesajlar
4.113
Çözümler
42
Video izlemek ders çalışma yöntemlerinden sadece birisi, bence etkili bir yöntem çoğu zaman ama zaruri değil. Kendiniz için hangi çalışma stilinin size daha optimal olduğuna siz karar vermelisiniz.
 

KÜFÜRBAZ HAYDO

Zettapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
32.950
Makaleler
51
Çözümler
382
Yer
KKTC
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Herkesin öğrenme şekli farklıdır, TYT için az bilgi ve çok pratik gerekiyor. Video anlatımı izleyerek daha iyi anlarsın da video anlatımıyla da bırakmamak lazım. Çokça da soru çözmek gerekiyor, bir sorunun birden fazla sorulma şekli de olabiliyor.
 

mehmetılhan

Picopat
Katılım
24 Ağustos 2022
Mesajlar
516
Bu senin eksikliklerin ile alakalı olan bir durum. Konularda eksiksen video izlemeden halledemezsin. Eğer ki konularda eksiksen tekrar kamplarına girmeni kesinlikle önermem. Konu anlatım videolarını izlemeni tavsiye ederim.

Netlerin 10-15 arası ise Eyüp B'nin aşağıda bırakacağım oynatma listelerinden yararlanabilirsin. Ama 10-15 netin aşağısındaysan bu kanalı izlemeni pek önermem.
Üstte bıraktığım oynatma listesinden güzel bir temel atarsın. Klasikleşmiş soruların nasıl çözüleceğini öğrenirsin. Klasik soruların çözümlerini öğrendikten sonra aşağıda bırakacağım oynatma listelerine bakmalısın.

Ve artık ben matematiği anlamaya başlıyorum matematik netlerim 30-35 arası diyorsan aşağıdaki oynatma listesine göz atmalısın.

TYT Matematiğin bel kemiği problemlerdir. Problemlerde genel bilgilere hakimsen küçük bir tekrar yapıp soru çözmelisin. Sene içerisinde en az 3 tane problemler kitabı bitirmelisin. Problem çözmeyi aksatmamalısın. Problem kitabı haricinde en az 2 tane de TYT Matematik soru bankası bitirmelisin. Ve daha sonra da deneme çözümlerine başlamalısın.
 
Yukarı