TYT'ye çalışmak

wpa9

Kilopat
Arkadaşlar 12. Sınıf öğrencisiyim. Alanım sayısal, hedefim bilgisayar Mühendisliği.
Dün genel TYT denemesi yaptım kendi aramda.
41 net yaptım toplamda okuldan kalan bilgilerle. 50 doğru 36 yanlış gibi bir şey.
TYT'ye çalışmaya 1-2 hafta önce başladım ilk konular işte bitti.
YouTube'dan konuları izleyerek ilerliyorum.

Arkadaşlar sizce günde 10 saat civarı çalışaraktan TYT ve AYT'yi bitirebilir miyim?
Pek bilmiyorum da konular yetişir mi yetişmez mi?
Arkadaşlarım şimdi AYT'ye başladılar ben daha yeni TYT'ye başlayacağım.
Yani sizce neler yapmam lazım nelere dikkat etmem lazım biraz bahseder misiniz teknik olarak?

Öf pöf yapıp ağlayanlardan değilim bu arada düzenli bir program yapmaya çalışıyorum ama işte yanlış mı doğru mu yapıyorum bilmiyorum.

Biraz geç kalmışsın. Düzenli bir program yap ve konuları ne zaman bitireceğini belirle. Eğer konuları uzatıp durursan, verimsiz çalışırsan günde 10 saat değil 24 saat çalışsan yine bitmez. TYT ve AYT sınavını beraber götürmek daha iyi olabilir. Son aylar konu yetişmez gibi olursa risk alıp konu eleyebilirsin. Mezuna kalma düşüncesi kafanda oluşmasın şimdiden daha erken.

Hocam zor. Sözel kısımlar özellikle. Sayısal bölümü bir bakıma kolay. Çünkü TYT AYT için bir temel. Bu yüzden zorlanmazsınız. Fakat sözel bölümü zor.
Sözel bölümde tarih falan onlara hiç çalışmayacağım sadece 1-2 hafta maksimum bu din, felsefe, coğrafya falan. Tyt fen ,türkçe ve matematiği + ayt

Geri
Yukarı